Domů Aktuality Kraj má zájem na rozvoji myslivosti

Kraj má zájem na rozvoji myslivosti

Zvýšit informovanost veřejnosti o myslivosti je jednou z priorit smlouvy o spolupráci mezi Karlovarským krajem a regionálními orgány Českomoravské myslivecké jednoty. Jako nový partner bude kraj uváděn například při letošních mysliveckých slavnostech, které pořádají spolky v Karlových Varech, Sokolově a Chebu.

Spolupráce kraje a mysliveckých spolků bude zaměřena také na některá problematická témata. „Naše pomoc se bude týkat například opatření k omezení střetů zvěře s automobily nebo poškozování lesního prostředí,“ uvedl náměstek hejtmana Jaroslav Bradáč.

První z letošních mysliveckých slavností se bude konat v Karlových Varech, a to 11. června od 14 hodin na střelnici v Drahovicích. „Představí se zde myslivečtí trubači, sokolníci, kynologové předvedou různá plemena loveckých psů a připravena bude i ukázka vábení zvěře a naučná stezka pro děti,“ informovala jednatelka Okresního mysliveckého spolku Karlovy Vary Ivana Pečimúthová s tím, že nebudou chybět stánky s potřebami pro myslivce, stejně jako občerstvení.

Svou tradici mají myslivecké slavnosti i v Sokolově, kde se letos uskuteční ve dnech 18.-19. června, a v Chebu, kde jsou chystány na 31. červenec.

Kraj má také v plánu podporovat přeshraniční činnost regionálních mysliveckých organizací, kdy například chebští myslivci spolupracují s kolegy ze sousedního Tirschenreuthu.

Datum aktualizace 28. 4. 2011 - 08:23