Domů Aktuality Kraj i letos přispěje obcím na budování a údržbu lyžařských běžeckých tras

Kraj i letos přispěje obcím na budování a údržbu lyžařských běžeckých tras

Celkem deseti obcím a dvěma lyžařským klubům přispěje letos Karlovarský kraj na budování a údržbu lyžařských tras v regionu. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, získají žadatelé více než 737 tisíc korun.

„S potěšením můžu říct, že zatímco loni mohli běžkaři v našem regionu využít 179 kilometrů udržovaných tras s příspěvkem Karlovarského kraje, v letošní zimní sezóně to bude téměř jednou tolik, tedy 352 kilometry upravovaných běžeckých tras. Proto je také příspěvek o více než 325 tisíc korun vyšší než loni,“ vysvětlil náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Příspěvek z krajského rozpočtu ve výši 25 tisíc korun by mělo získat město Horní Blatná, stejnou částku dostanou Nové Hamry. Rovných 110 tisíc je připraveno pro  obec Abertamy, město Boží Dar bude mít 100 tisíc a ještě o 70 tisíc korun více by mělo získat město Mariánské Lázně. Příspěvek pro Pernink činí 60 tisíc korun a pro Jáchymov 50 tisíc. Zkrátka nepřijde ani obec Krásná s příspěvkem ve výši 35 tisíc korun, nebo Březová s částkou 25 tisíc korun. Obec Potůčky dostane 7500 korun. Příspěvek pro Lyžařský klub Slovan Karlovy Vary činí 100 tisíc korun, Biatlon klub Jáchymov získá 30 tisíc. „Příspěvky z krajského rozpočtu jsou do výše 50 procent celkových nákladů jednotlivých projektů. Celkem vynaloží obce a kluby na budování a údržbu tras více než 1 milion 624 tisíce korun,“ dodal Navrátil.

Poskytnuté peníze budou použity například na údržbu Krušnohorské lyžařské magistrály v okolí Nových Hamrů nebo Božího Daru, na úpravu lyžařských běžeckých okruhů v délce 90 kilometrů v Mariánských Lázních nebo na údržbu lyžařských stop v délce 30 kilometrů v okolí města Březová.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 29. 11. 2010 - 08:11