Domů Aktuality Kraj chce zvýšit kapacitu letiště

Kraj chce zvýšit kapacitu letiště

Letiště v Karlových Varech využívá v současné době kolem 35 tisíc cestujících ročně. Kraj chce tento počet zdvojnásobit. Ke zvýšení kapacity letiště má napomoci marketingový průzkum, který bude zahájen ještě letos na podzim.
Průzkum bude probíhat ve dvou etapách. První začne letos na podzim a bude trvat 51 dní. Specializovaná agentura připraví dotazníky, které dostanou klienti lázeňských sanatorií a hotelů v Karlových Varech. "Návštěvníci lázní by měli odpovědět na čtyři až pět otázek. Například se ptáme, jak do lázní přicestovali, jestli by chtěli využít leteckou dopravu a jakou jsou ochotni zaplatit cenu," uvedl první náměstek hejtmana Jan Zborník s tím, že k dotazovaným lidem by se mělo dostat asi 8 tisíc dotazníků. „Tato část marketingového průzkumu bude stát zhruba 170 tisíc korun,“ dodává Jan Zborník.

Ve druhé etapě chce kraj provádět průzkum ve vybraných oblastech Ruska a Německa. Právě občané těchto zemí tvoří největší část klientely v Karlovarském kraji "Do měsíce chceme vyhlásit výběrové řízení na společnost, která se o tuto část průzkumu postará. Kromě severního Německa nás zajímají například ruská města Ufa, Jekatěrinburk, Samara či Novgorod. A také země jako Kazachstán a Ukrajina," řekl náměstek Zborník.

Výsledky průzkumu by mohly Karlovarskému kraji velmi pomoci při jednáních o nových spojích, které by propojily letiště v podstatě s celým světem. Jde především o linky mezi Karlovými Vary a Mnichovem, a Karlovými Vary, Hofem a Frankfurtem.
Datum aktualizace 18. 9. 2006 - 09:12