Domů Aktuality Karlovarští a sokolovští záchranáři dostali nové sanity

Karlovarští a sokolovští záchranáři dostali nové sanity

Nový sanitní vůz za 3,5 milionů korun předal 20. ledna Karlovarský kraj do užívání Záchranné a dopravní zdravotní službě Karlovy Vary. Od února bude sanitka sloužit výjezdovému stanovišti záchranky v Karlových Varech.

„Je to v pořadí desáté vozidlo, které mají k dispozici. Další se už připravuje. Týž sanitní vůz jsme 19. ledna předali i záchranářům v Sokolově. Kraj tak postupně obměňuje vozový park záchranných služeb,“ říká krajský radní Jiří Mutinský. Nové sanity Mercedes-Benz mají kromě speciálního vybavení pro všechny druhy zásahů také nový navigační systém GPS. Za každé vozidlo kraj zaplatil 2 miliony korun. Na dalšího půldruhého milionu pak přišla přestavba sanitek a jejich vybavení.

 

„Další sanitním vozidlem, které karlovarští záchranáři dostanou, bude speciální VW Transporter T5 s náhonem na všechna čtyři kola. K předání by měl být připraven do konce února. Tento vůz bude umístěn na stanoviště v Toužimi, které pokrývá i oblast Doupovských hor s náročnějším terénem. Cena automobilu VW se bude pohybovat také kolem tří milionů korun,“ dodává Jiří Mutinský.

 

Kraj čekají letos a napřesrok investice do vzniku dalších výjezdových míst. V letošním roce vzniknou nové základny záchranky v Mariánských Lázních a v Nejdku, v roce 2006 v Aši a ve Žluticích. Vybudování jednoho výjezdového místa přijde Karlovarský kraj na 5 milionů až 7 milionů korun. Roční náklady na provoz jednoho výjezdového místa záchranné služby přijdou Karlovarský kraj na přibližně 4,5 milionu korun.

Záchranná a dopravní zdravotní služba Karlovy Vary

Zdravotnická záchranná služba Cheb

Datum aktualizace 24. 1. 2005 - 12:37