Domů Aktuality Karlovarský kraj získal Cenu za inovaci

Karlovarský kraj získal Cenu za inovaci

Karlovarský kraj převzal v pátek 19. ledna 2007 v rámci 3. Národní konference kvality ve veřejné správě další ocenění.
Cenu za inovaci převzal z rukou náměstka ministra vnitra Zdeňka Zajíčka ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek. „Oceněný projekt spočíval ve vybudování analytického ekonomického systému pro řízení příspěvkových organizací, tedy škol, galerií, muzeí, domovů důchodců, ústavů sociální péče, záchranné zdravotní služby apod. Díky projektu nahradila práce s aktuálními elektronickými daty původní papírovou válku a zdlouhavé listování v řadách šanonů. Činnosti, které před vznikem krajů zabíraly hodiny a dny práce, dnes úředníci zvládají během několika minut,“ vysvětluje ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek.

Realizace projektu začala v roce 2003 zavedením jednotného ekonomického softwaru u příspěvkových organizací. Následovalo maximální zjednodušení pro všechny uživatele. Od samého začátku se informace z databází využívaly pro tvorbu analýz pro rozhodování Rady a Zastupitelstva kraje. Jednalo se např. podklady o hospodaření a zadávání zakázek.

„S nárůstem povinností územní samosprávy se obce i kraje brání zvyšování počtu zaměstnanců a nárůstu byrokracie. Karlovarský kraj proto neustále zvyšuje produktivitu a efektivitu práce krajského úřadu s využitím informačních technologií,“ dodává Roman Rokůsek.

Projekt provozních agend příspěvkových organizací je ve veřejné správě České republiky ojedinělý. Cena za inovaci je po ocenění v rámci mezinárodního veletrhu INVEX v pořadí již druhým mimořádným oceněním Karlovarského kraje za realizaci tohoto projektu.
Datum aktualizace 22. 1. 2007 - 14:22