Domů Aktuality Karlovarský kraj zaznamenal na rekordním 14. Mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR 2005 v Brně mimořádný úspěch

Karlovarský kraj zaznamenal na rekordním 14. Mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR 2005 v Brně mimořádný úspěch

Ve dnech 13. až 16. ledna proběhl na brněnském výstavišti již 14. ročník Mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR 2005. Veletrhu se zúčastnil s vlastní expozicí také Karlovarský kraj, který v Brně zaštítil všechny prezentace subjektů z našeho regionu. Karlovarský stánek zaznamenal mimořádný zájem návštěvníků.

Karlovarský kraj se tohoto veletrhu zúčastnil již potřetí s vlastní krajskou expozicí. Hlavním tématem nové expozice bylo jako v předešlých ročnících i letos lázeňství jako doména Karlovarského kraje. Celou expozicí se prolínala jednotná grafika lázeňství, které vévodila nová podoba již tradiční empírové kolonády s miniaturním pramenem. Kraj se prezentoval pod jednotnou hlavičkou Karlovarský kraj: Západočeské lázně,“ informuje tiskový mluvčí Karlovarského kraje Tomáš Svoboda.

Velikost pronajaté výstavní plochy činila 112 m2. Kraj zažádal o dotaci na pořízení expozice v rámci Státního programu podpory cestovního ruchu pro rok 2004, Podprogram č.3 Podpora prezentace ČR jako destinace cestovního ruchu. Dotace ministerstva pro místní rozvoj byla našemu kraji přidělena ve výši 500 tisíc korun.

Celkové náklady na pořízení veletržního stánku činí 1 milion korunvčetně nákladů na dopravu, montáže a demontáže na všechny čtyři veletrhy, na kterých se Karlovarský kraj v letošním roce prezentuje, tedy na Regiontouru v Brno, na Holiday World v Praze, na RDA v Kolíně nad Rýnem a na TUC v Lipsku,“ vysvětluje náměstek hejtmana Jiří Behenský. Ministerstvo pro místní rozvoj poskytlo také příspěvek ve výši 100 tisíc korun na pronájem výstavní plochy na každém z veletrhů Regiontour a Holiday World. Spolu s Krajským úřadem Karlovarského kraje, jako hlavním vystavovatelem, se na krajské expozici podílelo dalších devatenáct spoluvystavovatelů z Karlovarského kraje. Tři z vystavovatelů pocházeli z Německa. Na Regiontouru se v karlovarské expozici prezentoval zatím nejvyšší počet subjektů.

Další subjekty z Karlovarského kraje se v Brně prezentovaly prostřednictvím prospektového servisu. Doprovodný program na stánku Karlovarského kraje obstaral prodej teplých lázeňských oplatek a míchaných nápojů z Becherovky. Při Happy Hour se rozdávaly teplé oplatky zdarma.

O expozici Karlovarského kraje byl v Brně letos mimořádný zájem, který podle vyjádření návštěvníků byl za poslední tři roky, kdy se Karlovarský kraj veletrhu účastní, jednoznačně nejlepší. Podle slov nadšených návštěvníků karlovarského stánku o přitažlivosti expozice rozhodla nejen nová podoba stánku, ale i prezentované míchané nápoje a teplé oplatky.

"Náš záměr zaujmout návštěvníky všemi smysly, tedy i vůní našeho pohostinného lázeňského kraje, vyšel na jedničku. Na rozdíl od jiných krajů, které tradičně spoléhaly na folklórní hudbu nebo na videoprezentace, jsme vsadili na nejjednodušší prostředky prezentace," přiznává spokojeně náměstek hejtmana Jiří Behenský.

Při zahájení veletrhu přivítal hejtman Josef Pavel ve stánku Karlovarského kraje řadu hostů. Mezi nimi byli například ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek nebo hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník.

Souběžně s veletrhem Regiontour se Karlovarský kraj prezentoval na veletrzích cestovního ruchu CMT ve Stuttgartu (ve dnech 15. – 23. ledna) a Vacantie v Utrechtu (ve dnech 11. – 16. ledna). Těchto prezentací se Karlovarský kraj zúčastnil pod hlavičkou CzechTourism jako spoluvystavovatel. V Utrechtu se Karlovarský kraj v minulém roce prezentoval poprvé a zaznamenal v Holandsku o náš region velký zájem.
Datum aktualizace 10. 1. 2005 - 14:50