Domů Aktuality Karlovarský kraj vstoupí do roku 2004 s rozpočtovým provizoriem

Karlovarský kraj vstoupí do roku 2004 s rozpočtovým provizoriem

Rozpočtové provizorium Karlovarského kraje pro první měsíce příštího roku, než bude přijat státní a následně řádný krajský rozpočet, schválila Rada Karlovarského kraje .
"Je třeba zajistit fungování kraje a chod našich organizací od 1. ledna 2004," komentuje hejtman Josef Pavel vznik provizoria, které bude reflektovat výši letošního rozpočtu. "Každý měsíc bude zapojena maximálně jedna dvanáctina letošního rozpočtu. Letošní rozpočet byl stanoven na 1,189 miliardy korun v příjmech i výdajích. Předpokládáme, že řádný rozpočet schválíme na jednání krajského zastupitelstva 5. února příštího roku," podotýká hejtman Pavel s tím, že základním předpokladem je schválení státního rozpočtu.

Kraje mají podle karlovarského hejtmana dostat díky koaličním vyjednávání nového předsedy KDU-ČSL Jana Kalouska celkem 27,7 miliardy korun navíc. "Je otázkou, zda je dostaneme jako dotaci do jednotlivých oblastí, nebo jako společnou dotaci, což je způsob, který preferujeme. V takovém případě bychom si totiž mohli sami rozhodnout, kam budeme prostředky směřovat. Není však ještě jasné, jak vysoký podíl přijde na Karlovarský kraj z celkové částky," dodává Josef Pavel.

Datum aktualizace 11. 11. 2004 - 08:52