Domů Aktuality Karlovarský kraj uspěl na Ministerstvu životního prostředí

Karlovarský kraj uspěl na Ministerstvu životního prostředí

Česká republika žádá vrácení odpadu ze Studánky u Aše zpět do Německa.
Karlovarský kraj usiluje na základě šetření České inspekce životního prostředí o vrácení odpadu z areálu bývalé textilní továrny ve Studánce u Aše. „České kontrolní orgány v této lokalitě zjistily případ nedovolené přepravy odpadů. Nyní se zde nachází 90 - 100 tun slisovaných balíků odpadů komunálního charakteru,“ vysvětluje radní kraje pro oblast životního prostředí Luboš Orálek.

Tyto odpady byly do ČR přepraveny jako odpady plastů. Ve skutečnosti se ale jedná o znečištěnou zapáchající směs odpadů, která kromě plastových obalů obsahuje obaly z tetrapaku, papírové a kovové obaly (např. plechovky, spreje), další neplastové příměsi (např, blistry od léků, použité pleny, rukavice, sklo, textil, nádobky se zbytky neznámých kapalin), vše je znečištěno zbytky obsahu.

„Podle znaleckého posudku se jedná o nebezpečné odpady. Jsou ale uloženy tak, že zatím neohrožují obyvatelstvo ani životní prostředí. Karlovarský kraj usiluje o to, aby německá strana odpad odvezla co nejrychleji,“ dodává Luboš Orálek.
Datum aktualizace 22. 1. 2007 - 10:57