Domů Aktuality Karlovarský kraj usiluje o zlepšení třídění odpadu

Karlovarský kraj usiluje o zlepšení třídění odpadu

Pod heslem "Nebuďte líní, třiďte odpad", začala v těchto dnech velká kampaň za třídění odpadů v Karlovarském kraji. Na akci se společně podílí Karlovarský kraj, agentura Eko-Kom a Regionální rozvojová agentura Egrensis.
V souvislosti s touto akcí pozval radní Karlovarského kraje pro životní prostředí Luboš Orálek představitele všech obcí kraje na související semináře „Třídíme lépe - za podpory Eko-Komu“.

„Na seminářích získají zástupci měst a obcí praktické zkušenosti s odděleným sběrem využitelných složek komunálních odpadů obcím. Semináře jsou pořádány ve všech velkých městech Karlovarského kraje v termínech do 9. prosince 2005 – a to v budově Krajského úřadu Karlovarského kraje i na jednotlivých Městských úřadech v Ostrově, Aši, Sokolově, Mariánských Lázních, Chebu a Kraslicích,“ říká radní Orálek.

Zároveň s těmito semináři probíhá v médiích propagační kampaň za zlepšení třídění běžného komunálního odpadu.

„Kampaň je zaměřená na ovlivnění chování všech občanů s cílem přesvědčit obyvatele regionu o užitečnosti třídění odpadů, jehož důsledkem je zlepšení životního prostředí a tím života každého z nás. S touto propagací se setkáme i při akcích, zaměřených například na děti. Cílem akce je zlepšit stav třídění odpadů, který je v Karlovarském kraji ve srovnání s jinými kraji na velmi nízké úrovni,“ doplňuje Luboš Orálek.

Semináře ke třídění odpadů (28,5 KB, DOC) v Karlovarském kraji (6. - 9. prosince)
Datum aktualizace 6. 12. 2005 - 11:08