Domů Aktuality Karlovarský kraj se zúčastní veletrhu URBIS INVEST v Brně

Karlovarský kraj se zúčastní veletrhu URBIS INVEST v Brně

Za měsíc, ve dnech 17. až 21. dubna 2007, otevře brány veletrh URBIS INVEST. Tato akce je ojedinělým projektem a největším veletrhem v oblasti investičních příležitostí ve střední Evropě. Navíc je jedinečným fórem na kterém proběhne již tradiční největší setkání starostů v rámci 14. Kongresu starostů obcí a měst.
Současně se na veletrhu představí ucelená prezentace zajímavých investičních projektů prakticky všech krajů ČR a samosprávných celků ze Slovenska a Ruska. Ve stánku Karlovarského kraje, jehož plocha je 32 metrů čtverečních, se bude prezentovat ještě město Sokolov, Chodov Karlovy Vary a Regionální hospodářská komora Poohří.

Mezinárodní veletrh investic, financí, realit a technologií pro města a obce je zaměřen především na prezentaci regionů a dotační programy Evropské unie. Na toto téma proběhne na veletrhu URBIS INVEST konference pořádaná Ministerstvem pro místní rozvoj. Současně bude po celou dobu konání otevřeno poradenské centrum, kde zástupci ministerstev, věnující se evropské problematice, budou zodpovídat otázky spojené s čerpáním dotací. Komerční segment se představí na „Burze poradenských firem“, kde budou zastoupeny společnosti připravující projekty na čerpání fondů EU.

Při příležitosti veletrhu URBIS INVEST proběhne již tradiční, 14. ročník Celostátního kongresu starostů a primátorů obcí a měst ČR s tématem „Financování obcí po daňové reformě“ nebo konference „Inovace a technologie v rozvoji regionů“. Pro podporu regionů jsou připraveny semináře pod garancí Svazu měst a obcí ČR, v rámci mezinárodního přesahu se uskuteční business den Ruské federace.

Na loňský úspěch bude navazovat projekt „Ochrana před povodněmi“, který má letos hlavní téma „Dynamické účinky rychle tekoucí vody“. Stranou však nezůstanou ani další aktuální novinky z oboru, týkající se greenfields a brownfields. Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest zde bude např. prezentovat výsledky dlouhodobé vyhledávací studie investičních příležitostí brownfields a možností řešení jejich revitalizace. Pro širší účely veletrhu bude navíc vydán katalog investičních příležitostí, jediná publikace kompletně shrnující investiční příležitosti v Česku.

Kromě investiční tematiky představí veletrh URBIS INVEST rovněž technologie pro města a obce. Velmi významná bude nabídka komunální techniky, která v letošním roce obsadí téměř všechny volné plochy brněnského výstaviště. Prezentovat se budou také firmy věnující se ekologii, třídění odpadu, či zabývající se čištěním odpadních vod.

Z dlouhodobého hlediska splňuje veletrh specifické požadavky vystavovatelů v tomto segmentu. URBIS INVEST doplňuje ryze stavební obory, které jsou představovány na Stavebních veletrzích Brno ve stejném termínu, o pohled investorů, finančních poradců, developerů, realitních makléřů, finančních institucí a státní správy i samosprávy na problematiku staveb, finančních investic, využití strukturálních fondů a investic do oblastí spojených s výstavbou a správou nemovitostí.
Datum aktualizace 23. 3. 2007 - 07:43