Domů Aktuality Karlovarský kraj se prezentuje v Kanadě

Karlovarský kraj se prezentuje v Kanadě

Hejtman Josef Pavel spolu s dalšími dvěma radními Karlovarského kraje se v tomto týdnu účastní výročního kongresu ASTA 2005 v Montrealu. (ASTA - American Society of Travel Agents) Akci podporuje ministr pro místní rozvoj Radko Martínek. Karlovarský kraj se prezentuje na stánku České republiky, v rámci expozice CzechTourism.
„Kanaďané naši zemi stále častěji vyhledávají jako cíl krátkodobých návštěv,“ říká Josef Pavel. „Vzhledem k tomu, že Kanaďané dávají přednost poznávací turistice, má Karlovarský kraj velkou šanci ucházet se o jejich přízeň. Díky tomuto kongresu můžeme oslovit skutečně celý svět a představit zde naše historické památky, přírodu i lázeňské možnosti. Materiály našeho regionu propagují v Kanadě především možnost přímého leteckého spojení do Karlových Varů. Našim úkolem je také přiblížit region delegátům Konference ASTA pro Evropský trh, která se bude konat v březnu 2006 v Praze. Očekává se účast 1.500 odborníků na cestovní ruch. Delegáti konference budou podnikat výjezdy do několika krajů a naším zájmem je přilákat jich co nejvíc do Karlovarského kraje a krásy regionu jim představit přímo,“ doplňuje hejtman Pavel.

Mottem prezentace kraje je odpočinek a relaxace:

Navštivte západní kout české země, Karlovarský kraj, ochutnejte na vlastní kůži uvolnění, relaxaci či lázeňskou péči od profesionálů.

Prohlédněte si památky v kraji, vypovídající o životě našich předků, nechte se uchvátit jedinečnou architekturou našich lázeňských měst, seznamte se s historií Evropy.

Odpočiňte si aktivně jízdou na kole po stovkách kilometrů cyklistických stezek, golfovou hrou na 6 profesionálních osmnáctijamkových hřištích či jízdou na koni v čisté přírodě.

Užijte si wellnes ve špičkových relaxačních zařízeních lázeňských domů, uvolněte se při specializovaných koupelích či masážích, nechte své tělo zregenerovat.

Využijte špičkové lázeňsko-lékařské služby, založené na dlouholetých tradicích a léčivých přírodních zdrojích. Uzdravte své namáhané tělo, přijměte doporučení odborníků ke zlepšení Vašeho životního stylu.

Nabízíme Vám úplně jiný styl života, pohodu a relaxaci. Přijeďte, vyzkoušejte a přesvědčte se na vlastní oči a kůži. Náš kraj je tímto jedinečný ve střední Evropě.


Celkem se světového kongresu účastní 25 zástupců z 10 krajů ČR, dále zástupci podnikatelů a spol.CzechTourism. (Za KK – Josef Pavel, Jiří Červenka, Jiří Mutinský) Předpokládá se, že kongresu ASTA 2005 se zúčastní více než 2.500 cestovních kanceláří z Kanady, USA a mnoha dalších zemí.

ASTA – INFO:
Americká asociace cestovních kanceláří ASTA  je největší světová organizace sdružující profesionály v oblasti cestovního ruchu. Má přes 20.000 členů ve 140 zemích světa. Mezi její členy patří nejvýznamnější světové cestovní agentury a společnosti, včetně subjektů z ČR.
Posláním ASTA je zlepšovat profesionalitu a ziskovost členských cestovních kanceláří prostřednictvím jejich účinného zastupování v záležitostech týkajících se cestovního průmyslu a exekutivních orgánů, vzdělávání a školení a pomocí identifikování a uspokojování potřeb cestující veřejnosti a to v globálním měřítku.
ASTA byla založena 20. dubna 1931 jako Americké sdružení lodních a cestovních agentur. Její význam postupně přerostl americký kontinent a ASTA se postupně stala celosvětovou organizací.
ASTA pořádá ročně několik konferencí, které se týkají cestovního ruchu od speciálních akcí, jako je ASTA & NACTA's Cruisefest (okružní plavba, kterou pořádá ASTA a NACTA) a In-Country Study Tour (tuzemská studijní cesta), až po jednu z nejvýznamnějších  událostí cestovního průmyslu, každoroční Světový kongres cestovního ruchu – World Travel Congress (WTC). Na těchto akcích se setkávají profesionálové pracující v oblasti cestovního ruchu.

Světový kongres, nazýván také jako Výroční zasedání ASTA, se koná každoročně.  V roce 2004 jej hostil Hong Kong, letos se uskuteční v Montrealu a pro rok 2006 se rozhoduje mezi Orlandem a Las Vegas. Letos to již bude 75. Světový kongres cestovního ruchu, který ASTA pořádá.
Datum aktualizace 9. 11. 2005 - 08:45