Domů Aktuality Karlovarský kraj se bude viditelně prezentovat i v roce 2004

Karlovarský kraj se bude viditelně prezentovat i v roce 2004

Zhruba 3,3 milionu korun hodlá Rada Karlovarského kraje v roce 2004 investovat do propagace kraje. "Zhruba polovina z těchto výdajů má směřovat na vlastní prezentaci kraje na nejrůznějších veletrzích. Druhá polovina má směřovat na výrobu dalších propagačních materiálů. Kraj by se měl v příštím roce zúčastnit dvou veletrhů v republice, a to v Brně a v Praze, a dvou v Německu - v Berlíně a Lipsku. Dalších šesti veletrhů se zúčastníme v rámci nabídky Czechinvestu," informuje náměstek hejtmana pro oblast kultury, památek, lázeňství a cestovního ruchu Jiří Behenský.
Kraj by neměl v příštím roce chybět v saském Plauen na Selských trzích a na Vogtlandském veletrhu. Součástí proagace kraje se má stát rovněž celorepubliková akce nazvaná Na kole kolem ČR.

"V příštím roce se nepojede jen na okraji našeho kraje, ale z Aše do Beskyd," prozrazuje Behenský. Letos náš kraj na kole reprezentovali v úseku Valeč - Žlutice ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek a šéf kanceláře hejtmana Werner Hauptmann.

Kraj chce vydávat nové propagační materiály. "Je to velmi nákladné," připomíná Behenský s tím, že se kraj pokusí získat prostředky z Evropské unie. Propagační materiály Karlovarského kraje jsou zatím velmi úspěšné. Letos získaly jednu první a jednu druhou cenu v celorepublikových soutěžích.

Datum aktualizace 11. 11. 2004 - 08:46