Domů Aktuality Karlovarský kraj podpoří rozvoj cyklistické infrastruktury

Karlovarský kraj podpoří rozvoj cyklistické infrastruktury

Celkem 3 miliony korun poskytne Karlovarský kraj na podporu projektů směřujících k budování cyklistických stezek a tras, jejich značení, přípravu studií, projektových dokumentací a rozvojových materiálů pro cyklistické projekty.

"Krajští zastupitelé schválili finanční příspěvky  pro  město Teplá ve výši jeden milion korun. Město Cheb získá  112 909 korun, Královské Poříčí 200 tisíc korun,  Skalná jeden milion korun,  Ostrov 161 091 korun, Nejdek 146 000 korun, Vysoká Pec 150 tisíc korun  a  Dolní Žandov  200 tisíc korun,“ uvedl první náměstek hejtmana Jan  Zborník.

Žádosti o poskytnutí příspěvku jsou u investičních nákladů do výše 50 % a u neinvestičních nákladů nepřesahují 75 % a jsou v souladu s Pravidly pro hodnocení a poskytování příspěvku z rozpočtu Karlovarského kraje – odboru regionálního rozvoje v rámci dotačního programu „Podpora rozvoje cyklistické infrastruktury v Karlovarském kraji“.

Poskytnuté prostředky budou použity na realizaci cyklostezek ve Skalné a Teplé, dále na zpracování dokumentací pro projekt „Lávka přes řeku Ohři na cyklostezce Sokolov, Královské Poříčí, Loket“, na projekt „Cyklistická stezka Ostrov – Jáchymov“ a projekt cyklotras okolí obce Vysoká Pec a Rudné.

 „Z příspěvku se budou rovněž financovat rozvojové dokumenty Ostrova a Nejdku, Generel cyklistické dopravy města Ostrov a Nejdek, vyhledávací studie cyklistické trasy Nová Role – Nejdek – Nové Hamry a doznačení cyklistických tras v okolí Chebu ve vazbě na cyklostezku Ohře,“ dodal Jan Zborník. Z krajských peněz bude také financováno vybudování doprovodné infrastruktury na trase č. 36 v Dolním Žandově.

Datum aktualizace 23. 6. 2008 - 09:36