Domů Aktuality Karlovarský kraj a okres Wunsiedel uspořádají společnou výstavu

Karlovarský kraj a okres Wunsiedel uspořádají společnou výstavu

V rámci Krajinné výstavy bez hranic bude v Chebu dne 24.5. 2006 zahájena společná výstava Karlovarského kraje a okresu Wunsiedel. Na financování projektu za více než 650 tisíc korun se podílí Evropská unie.

V kasematech Chebského hradu se návštěvníkům  v osmi vitrínách představí muzea a obce z okresu Wunsiedel. K vidění budou například soubory minerálů, hudební nástroje či porcelán typický pro sousední přeshraniční region. Bannery nabídnou fotografie přírodních krás, kulturních aktivit, možností odpočinku nebo dovolených. Chybět nebude ani multimediální prezentace obou regionů.

Karlovarský kraj představí zájemcům rekonstrukci letiště v Karlových Varech a činnost nově vybudované Krajské knihovny. Expozice má prohloubit  znalosti a informací o přírodních krásách, místech k odpočinku a kulturních památkách obou přeshraničních regionů. Návštěvníci si ji budou moci prohlédnout  do 24. září 2006. Celkové náklady na projekt činí  651 400,- Kč. 75% nákladů tj. 488 550  Kč je hrazeno z prostředků EU ( INTERREG III A) 25% nákladů tj. 162 850,- Kč je hrazeno z prostředků kraje.

Datum aktualizace 18. 5. 2006 - 10:17