Domů Aktuality Karlovarský kraj ocenil úspěšné studenty

Karlovarský kraj ocenil úspěšné studenty

Karlovarský kraj ocenil 30 žáků a studentů, kteří region úspěšně reprezentovali v celorepublikových či mezinárodních soutěžích ve školním roce 2004/2005. 29. listopadu přijeli v doprovodu svých učitelů do historické budovy chebského muzea, kde je odměnil radní kraje pro oblast školství Kamil Řezníček.
Pamětní list podepsaný hejtmanem Josefem Pavlem, publikaci Karlovarský kraj a mapu dostali ti, kteří se umístili na předních pozicích v uměleckých, předmětových či sportovních soutěžích. V Chebu se sešli žáci a studenti středních škol, základních uměleckých škol a ZŠ z celého regionu.

„Jsme si vědomi toho, že v našem kraji žije mnoho mladých lidí, jejichž činnost se neomezuje pouze na plnění školní docházky, dělají něco navíc, vzdělávají se, trénují, zdokonalují se a ve svých oborech jsou velmi úspěšní nejen v rámci republiky, ale i v Evropě a ve světě,“ říká Kamil Řezníček a doplňuje: „Vážíme si jich i učitelů, kteří své studenty v jejich aktivitách podporují. Chceme, aby se o těchto lidech vědělo, vytvoříme tradici takových setkání, při kterých budou studenti nejen odměněni za své úspěchy a reprezentaci Karlovarského kraje, ale mohou se také navzájem poznávat. Nejúspěšnější studenty i jejich pedagogy chceme zviditelňovat a zároveň motivovat k další činnosti. V rámci setkání  vznikne také prostor pro případné navázání spolupráce.“

Seznam oceněných studentů (46 KB, XLS)
Datum aktualizace 2. 12. 2005 - 08:05