Domů Aktuality Karlovarský kraj má v trendech rozvoje kultury jasno

Karlovarský kraj má v trendech rozvoje kultury jasno

Hlavní úkoly rozvoje kultury, památkové péče, cestovního ruchu a lázeňství v Karlovarském kraji nastiňuje rozsáhlý komplexní dokument, který byl po půldruhém roce práce dokončen na krajském úřadu. Materiál má celkem 43 bodů a reaguje na obdobný souhrnný dokument rozvoje v této oblasti, jehož schválila česká vláda.
"Náš materiál je skutečně obdobou vládní verze, ovšem je samozřejmě sestaven podle potřeb a specifik našeho regionu a je také doplněn o celou oblast cestovního ruchu a lázeňství," informuje Jiří Behenský, náměstek hejtmana Karlovarského kraje. Jedním z hlavních trendů dokumentu je cíl a požadavek kraje, aby například vstupné na kulturní akce zůstalo alespoň na stejné úrovni, jako je tomu dosud. "Chceme v každém případě zachovat dostupnost kultury pro nejširší veřejnost a udržet její dostupnost i pro sociálně slabší vrstvy obyvatelstva," vysvětluje náměstek Behenský.

Kraj hodlá dále všemožně podporovat kulturní aktivity v regionu, či se starat o své příspěvkové organizace. "Je jich celkem sedm. Jde například o krajskou knihovnu, dále pak o tři muzea a tři galerie. Úkolem, který materiál vytyčuje, je vytvářet systém jednotného značení kulturních památek v kraji podle praxe v zemích Evropské unie. V každém případě budeme podporovat i prioritní filmové festivaly a soutěže, jako například mezinárodní filmový festival a Tourfilm v Karlových Varech, Chopinův festival v Mariánských Lázních a podobně," upřesňuje Jiří Behenský.

Dokončený materiál rovněž široce popisuje úlohu krajské knihovny v regionu, podrobně se věnuje otázkám rozvoje a strategie cestovního ruchu nebo například propagaci lázeňství. "Už nyní úzce spolupracujeme s podnikateli v oblasti cestovního ruchu a dalšími subjekty v tomto oboru a hodláme ve spolupráci pokračovat. Chceme také podporovat rozvoj kultury speciálně v lázeňských městech - myslíme si totiž, že dobrou image těchto měst netvoří jen rekonstruované domy, ale také kvalitní a bohatý kulturní život a kulturní nabídka," dodává Behenský.
Datum aktualizace 11. 11. 2004 - 08:54