Domů Aktuality Karlovarský kraj má příští rok hospodařit s přebytkem 36,5 mil.Kč

Karlovarský kraj má příští rok hospodařit s přebytkem 36,5 mil.Kč

Karlovarský kraj by měl v roce 2011 hospodařit s přebytkem v rozpočtu kolem 36,5 milionu korun. Příjmy budou činit zhruba 4 miliardy korun, výdaje přes 3,9 miliardy korun. Ze svých rezerv a z úvěrů může čerpat dalších více než 1,3 miliardy korun. Návrh rozpočtu na příští rok bude projednávat zastupitelstvo kraje v prosinci.

„V příštím roce očekává kraj zlepšení situace v daňových příjmech, přesto je lepší počítat s tím, že může být realita jiná. Kraj si proto dá do rozpočtu o přibližně deset procent nižší příjmy, než s jakými oficiálně počítá ministerstvo financí,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Havel. Kolik bude kraj případně čerpat z 1,3 miliardy korun na financování, není zatím jasné. "Záleží na tom, s kolika projekty dotovanými z Evropské unie příští rok uspějeme a jaká bude spoluúčast kraje," poznamenal Martin Havel.

Návrh rozpočtu na rok 2011 je úsporný v oblasti příjmů i výdajů a reaguje na současnou ekonomickou situaci. Na rozhodnutí vlády zrušit spoluúčast 7,5 procenta při spolufinancování projektů regionálního operačního programu reaguje pokrytím tohoto výpadku z vlastních zdrojů. "Důležité je, že neomezuje investice. Investiční akce zůstanou zachovány ve všech oblastech, ať už jde o zdravotnictví, školství a dopravu. Připraveny je řada významných projektů," konstatoval náměstek.

Mezi prioritní investice Karlovarského kraje patří například stavba nového pavilonu akutní medicíny krajské nemocnice v Karlových Varech. Rozpočet na tuto akci počítá s částkou kolem 409 milionů korun. Začít má rekonstrukce jednoho z pavilonů chebské nemocnice zhruba za 120 milionů korun a chystá se rovněž výstavba nového sídla krajské záchranné služby. V tomto případě se odhadované náklady pohybují kolem 75 milionů korun. Pokračuje i modernizace integrované střední školy v Sokolově.

(s využitím ČTK)

 

Datum aktualizace 26. 11. 2010 - 08:04