Domů Aktuality Karlovarský kraj je na 3. místě  v ČR v počtu vykázaných násilníků

Karlovarský kraj je na 3. místě  v ČR v počtu vykázaných násilníků

Vyplývá to ze statistik Intervenčního centra Sokolov za rok 2007 k výskytu domácího násilí v přepočtu na obyvatele.

Policie ČR vykázala v kraji  násilníky ze společné domácnosti během roku 2007 v okrese Sokolov 18krát, v okrese Karlovy Vary 13krát a v okrese Cheb 1krát. „Občané jsou průběžně informováni o službách Intervenčního centra v Sokolově a díky tomu nacházejí stále častěji odvahu svěřit své problémy odborným sociálním pracovníkům,“ uvedla krajská radní Ellen Volavková.

Pracovníci IC Sokolov poskytli celkem 527 odborných konzultací. „Z toho se ve 160 případech jednalo o osobní kontakt s pracovníky centra,“doplnila vedoucí IC Sokolov Kateřina Štěpánková. Nejhorším měsícem se z hlediska počtu vykázaných osob ze společné domácnosti stal duben 2007, kdy bylo na území Karlovarského kraje evidováno 7 vykázání, z toho na Karlovarsku 4 a na Sokolovsku 3 případy. Karlovarský kraj se zařadil z hlediska vykázání podle počtu obyvatel za Moravskoslezský a Pardubický kraj. V našem regionu připadá 1 vykázání na 9 500 obyvatel.

Očitými svědky násilných incidentů a následných policejních zásahů se stalo v ČR 941 dětí. Celkem tedy bylo ve sledovaném období přímo ohroženo domácím násilím 1 833  osob. „Policie musí ze zákona o každém vykázání informovat do 24 hodin od vydání rozhodnutí příslušné intervenční centrum a my jsme pak povinni do dvou dnů kontaktovat ohroženou osobu,“ dodala Kateřina Štěpánková.

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 21. 1. 2008 - 09:55