Domů Aktuality Karlovarský kraj chce zabránit prodražení výstavby R6

Karlovarský kraj chce zabránit prodražení výstavby R6

Karlovarský kraj chce zabránit spekulativním nákupům pozemků, které by mohly prodražit výstavbu rychlostní silnice R6 z Karlových Varů do Prahy. Požádá proto Pozemkový fond, aby pozastavil prodeje a pronájmy pozemků na trase, které leží podél této komunikace.

Na možné spekulativní skupování pozemků upozornilo v materiálech pro kraj Ředitelství silnic a dálnic. "Zastupitelstvo mě proto pověřilo, abych o tom informoval Pozemkový fond ČR," uvedl hejtman Josef Novotný. Karlovarský kraj i poslanci z kraje chtějí ale také znovu jednat o možnosti znovuzahájení zastavených staveb na R6, například úseku Lubenec - Bošov.  Kraj bude rovněž usilovat o obnovení loni zastavených staveb na R6.

Odchodem bývalého ministra dopravy Víta Bárty se podle hejtmanových slov situace mírně zlepšila a je prostor pro další jednání. Jedním z argumentů, proč se stavba R6 odložila na neurčito, je i relativně nízký provoz na silnici mezi Karlovými Vary a Prahou. "Necháme si zpracovat nový model hustoty dopravy, který zohlední připravované napojení silnice za Chebem směrem na Německo," uzavřel hejtman Josef Novotný.

Datum aktualizace 22. 6. 2011 - 06:51