Domů Aktuality Karlovarský kraj chce spolupracovat s Vogtlandskem a Hofskem

Karlovarský kraj chce spolupracovat s Vogtlandskem a Hofskem

Na téma studií možností spolupráce přes hranice jednali na Krajském úřadě v Karlových Varech nejvyšší představitelé tří územně správních celků: Karlovarského kraje a regionů Vogtland a Hof. Jak bylo dohodnuto, Karlovarský kraj se ujme role lídra v přípravě projektů na financování studií.

 „Ať se jedná o oblast infrastruktury, ekonomiky či cestovního ruchu, naše regiony mají mnoho společného, co lze ještě dále prohlubovat,“ uvedl zemský rada Landkreis Hof Bernd Hering. Stejného názoru byly i jeho dva protějšky. Podle hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného je ale důležité, aby studie nevznikaly takříkajíc od stolu. „Předpokládám, že do zpracování studií budou zapojena města a další subjekty,“ řekl hejtman.

Zemský rada Vogtlandkreis Tassilo Lenk poznamenal, že počítá s využitím Fondu malých projektů. „Záleží na nás, jak projekty připravíme. Peníze na ně jsou,“ doplnil.

Schůzky se zúčastnil také starosta Chebu Pavel Vanoušek, který garantoval zájem města na spolupráci. Zdůraznil ale, že komplexní rozvíjení vztahů je možné až po dořešení dopravního propojení regionů.

Právě v Chebu by se na konci listopadu měla uskutečnit další schůzka zástupců všech tří stran, po níž by měl být stanoven termín slavnostního jednání představitelů Karlovarského kraje, Landkreis Hof a Vogtlandkreis za účasti médií.

Datum aktualizace 21. 10. 2011 - 09:24