Domů Aktuality Karlovarské muzeum připravilo výstavu k 17. listopadu

Karlovarské muzeum připravilo výstavu k 17. listopadu

1989 – Cesta ke svobodě aneb Revoluční listopad. To je název výstavy, která začíná 19. listopadu v prostorách muzea na Nové louce v Karlových Varech.


Návštěvníci si budou moci připomenout poválečnou historii Československa i Karlových Varů. Autorem projektu je Jan Nedvěd, který výstavu koncipoval chronologicky jako sled událostí od padesátých do osmdesátých let minulého století. Expozice bude rozložena do tří místností.  První z nich představí padesátá a šedesátá léta, druhá pak léta normalizace jako konfrontaci totalitního systému se vznikající kulturní a posléze politickou opozicí, kterou byla Charta 77 a underground.

Poslední část výstavy bude věnována roku 1989 a listopadovým událostem.
Na vernisáži výstavy, která se bude konat 18. listpadu od 17 hodin, bude představena a slavnostně pokřtěna kniha  „1989 – Cesta ke svobodě“, s podtitulem „Revoluční listopad 1989“, věnovaná památce karlovarského disidenta Jindřicha Konečného.

Publikace popisuje průběh posledních měsíců roku 1989 v Karlových Varech. Čtenáři se v ní seznámí s hlavními událostmi, osobnostmi tehdejšího dění v Karlových Varech  a budou moci zavzpomínat na listopadové události také díky autentickým fotografiím a dokumentům. Publikaci připravuje Muzeum Karlovy Vary ve spolupráci s Muzeem Klingenthal, Muzeem Policie ČR v Praze, knihovnou samizdatové a exilové literatury Libri Prohibiti v Praze a Technickým muzeem Praha. Expozice pak potrvá do 31. ledna 2010.


 

Datum aktualizace 30. 10. 2009 - 09:02