Domů Aktuality Karlovarské letiště: v květnu rekord v počtu odbavených cestujících

Karlovarské letiště: v květnu rekord v počtu odbavených cestujících

Letiště Karlovy Vary odbavilo v květnu na příletu a odletu celkem 10 320 cestujících, což je absolutní rekord v počtu odbavených v historii letiště za jeden měsíc. Oproti květnu loňského roku došlo k navýšení počtu odbavených cestujících o více než 39 procent.

Za období leden až květen letošního roku odbavilo letiště celkem 35 223 cestujících, což je o 48 procent více než za stejné období roku 2010. V květnu rovněž pokračoval zájem o přepravu zboží a celkem bylo odbaveno 13 669 kg zboží.

V květnu, na rozdíl od předcházejících měsíců, nezahájil provoz do Karlových Varů žádný nový dopravce, ale proběhla jednání o zavedení letů ruské společnosti Rossiya, která zahájí lety do Karlových Varů z Petrohradu na začátku léta. Dopravce si již v předstihu vyžádal i informace o možnostech a podmínkách letů v zimním období, což signalizuje zájem o celoroční provozování této linky.

V souvislosti s rozvojem linek na karlovarském letišti v letošním roce a plánovanými investičními akcemi se rozhodlo vedení společnosti uspořádat setkání se zastupiteli Karlovarského kraje. Zastupitelé dostali možnost se podrobně seznámit jak se stavem letištní infrastruktury, techniky i personálního zabezpečení, tak i s výhledem do budoucnosti a aktivitami, které je třeba realizovat v zájmu dalšího rozvoje letiště. „Rozvoj letiště Karlovy Vary v letošním roce signalizuje zvyšující se zájem o cesty do našeho regionu. Je proto logické, že se stupňuje i zájem o informace o aktivitách letiště a jeho budoucím směřování. Jsem přesvědčen, že možnost, která byla dána zastupitelům, aby se osobně seznámili s fungováním a aktivitami letiště, byla přínosná a napomohla v orientaci v problematice, zejména vzhledem k tomu, že zastupitelé budou v blízké době rozhodovat o projektech, které jsou pro rozvoj letiště v nejbližších letech potřebné,“ zdůraznil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil

Obdobnou akci společnost Letiště Karlovy Vary uspořádala rovněž pro zástupce tisku a subjektů cestovního ruchu z příhraničních oblastí Saska a Bavorska. Cílem tohoto setkání bylo především informovat německé partnery o našem letišti, jeho rozvoji a možnostech, které nabízí pro cesty občanů německého příhraničí. „Letiště Karlovy Vary je specifické tím, že zhruba polovina spádové oblasti leží na německé straně Krušných hor a v přilehlých oblastech Bavorska. Protože bychom v budoucnu rádi svými službami oslovili i německou klientelu, postupně se snažíme zvyšovat naši prezentaci v těchto oblastech. Bylo nám deklarováno, že letiště Karlovy Vary je pro německou stranu zajímavé z hlediska příletové turistiky, ale zároveň jsme se shodli na tom, že je zde i potenciál pro spolupráci na rozvoji linek, které by sloužily občanům Karlovarska, Saska a Bavorska pro jejich cesty za turistikou či obchodem“ doplnil Václav Černý, ředitel karlovarského letiště. Výsledkem setkání je předběžná dohoda o užší spolupráci při rozvoji linek z karlovarského letiště.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 22. 6. 2011 - 12:51