Domů Aktuality Karlovarská krajská nemocnice má nové logo

Karlovarská krajská nemocnice má nové logo

Nové logo společnosti navrhla studentka Kamila Müllerová z třetího ročníku Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech.

 „Vítáme, že se Karlovarská krajská nemocnice může prezentovat novým logem, které ji odliší. Spolu s ním chceme dál pracovat na celkovém firemním designu společnosti tak, aby z každého dokumentu a každé prezentace bylo zřejmé, že jej připravili lidé oblékající jeden dres,“ řekl předseda představenstva Karlovarské krajské nemocnice Luděk Nečesaný.

Spolupráci a Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech, jejímž výsledkem je nové logo nemocnice, uvítal také hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. „Předchozí vedení kraje sjednotilo loga škol i ostatních zařízení, naším záměrem není unifikace log, naopak, podporujeme kreativitu našich organizací v tomto směru. Jsme rádi, že Karlovarská krajská nemocnice využila ke spolupráci na tvorbě nového loga právě schopností studentů z naší střední školy,“ uvedl hejtman.

Na návrhu budoucího loga pro KKN pracovali studenti třetího a čtvrtého ročníku školy, kterým jejich pedagogové Drahomíra Bernatová a Jiří Červenka zadali práce v říjnu. „Logo jako takové je častým úkolem grafika a také jedním z úkolů osnov a učebních plánů. Lákavé a zajímavé pro žáky bylo to, že neřeší úkol pouze akademicky, ale pro konkrétního klienta, a že vybrané logo se stane dobrou značkou pro dobrou nemocnici,“ připomněla ředitelka Střední průmyslové školy sklářské a keramické v Karlových Varech Markéta Šlechtová.

Z prací studentů vybrali učitelé šest návrhů, mezi nimiž volili zaměstnanci nemocnic v Karlových Varech a v Chebu hlasováním vítězné logo. Jeho autorkou je studentka třetího ročníku Kamila Müllerová, která své logo při prezentaci charakterizovala klíčovým slovem POMOC nebo ZÁCHRANA. „Spojila jsem dva základní znaky kříž a H. Červená barva je typická pro krev a šedá má tuto do očí bijící barvu utlumit. Vybrala jsem proto šedou s výrazným barevným akcentem doplněným jednoduchým a dobře čitelným písmem. Šipka v logu naznačuje rychlost. Čtverečky doplňující kříž jsem zvolila stejně velké jako písmo, jako další symbol,“ sdělila Kamila Müllerová. Na svém návrhu pracovala asi měsíc a nakonec zvolila kombinaci kříže a H, které se snažila od začátku spojit.

Podle předsedy představenstva KKN Luďka Nečesaného budou studenti - autoři prvních tří nejlepších návrhů - finančně odměněni.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 30. 11. 2011 - 13:10