Domů Aktuality Karlovarská krajská nemocnice bude mít nové vedení

Karlovarská krajská nemocnice bude mít nové vedení

Generální ředitel akciové společnosti Karlovarská krajská nemocnice Zdeněk Horák po téměř roce a půl svého působení opouští z vlastní vůle manažerský post. K tomuto rozhodnutí jen vede mimo jiné značná vzdálenost pracoviště od rodiny a časová vytíženost.

Valná hromada společnosti, tedy Rada Karlovarského kraje, jeho rozhodnutí akceptovala.„Není to věc, která by vznikla ze dne na den, navíc jeho působení bylo časově omezeno. Bylo to řečeno jasně loni v březnu, když nastupovalo politické představenstvo, že je to jen do doby, než politiky vystřídají profesionálové. Proto je i role generálního ředitele coby najatého krizového manažera u konce,“ uvedl předseda představenstva a krajský radní Václav Larva. Karlovarskou krajskou nemocnici povede od počátku září nový tým, v jehož čele stane bývalý generální ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný.

Zdeněk Horák odchází po dohodě a v souladu s vedením Karlovarského kraje. „Rád bych zdůraznil, že jsme ustáli akci Děkujeme odcházíme, nejednoduché bylo i období vyčlenění sokolovské nemocnice ze společnosti. Podařilo se snížit ztrátu nemocnic. Předloni činila 53, 8 milionu korun, na minulý rok jsme si naplánovali 40, 3 milionu korun, ale nakonec ztráta dosáhla jen 29, 5 milionu korun. Letos podobný trend pokračuje,“ uvedl Horák s tím, že se vedení KKN také dohodlo s VZP na snížení počtu lůžek v rámci celostátní restrukturalizace, zlepšilo se  vykazování provedených výkonů. „Vyskytly se samozřejmě i problémy, z 16 výběrových řízení nad 5 milionů korun, která se konala za mé působnosti, nebyla 3 zatím zrealizována. Konkrétně jde o zakázky na přístroje, lůžka a magnetickou rezonanci,“ dodal. Generální ředitel ve funkci končí k 31. srpnu, za svou činnost získá odměnu vyplývající ze smlouvy.„Odměna je limitována výší pěti měsíčních platů,“ upřesnil radní Larva.

Nové představenstvo KKN bude sedmičlenné. Kraj v něm chce mít jednoho zástupce v osobě dosavadní členky představenstva Dagmar Divišové. Předseda představenstva bude mít zároveň výkonné pravomoci generálního ředitele. „Víme, že se tým pod vedením doktora Nečesaného v Liberci osvědčil. Jeho úkolem bude kromě zajištění potřebného rozsahu zdravotní péče a ekonomické stabilizace nemocnic především spuštění provozu pavilonu akutní medicíny karlovarské nemocnice v červnu příštího roku,“uzavřel Larva.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 26. 7. 2011 - 12:55