Domů Aktuality Jáchymov zve na oslavy založení města

Jáchymov zve na oslavy založení města

​Již o tomto víkendu vyvrcholí v Jáchymově oslavy 500. výročí založení města. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, ve kterém nebude chybět dobový průvod, jarmark, atrakce pro děti, světelná show na budově radnice či vystoupení populární kapely Jelen. Oslavy se konají za podpory Karlovarského kraje.

V pátek proběhne v lázeňském hotelu Běhounek reprezentační ples města zakončený ohňostrojem, který předznamená víkendové velkolepé oslavy. V sobotu ráno se na kostele sv. Jáchyma rozezvoní zvony a na cestu městem se vydá dobový průvod. Odpoledne se lidé mohou těšit na jarmark, středověkou vesnici, ukázky řemesel, pouťové atrakce, soutěže pro děti, divadelní představení a hudební vystoupení skupin Tercie, Ginevra a Kabát Revival. Po setmění fasádu radnice zahalí světelná show, která divákům přiblíží historii hornického města.

V neděli jsou všichni zváni na dopolední slavnostní bohoslužbu v kostele sv. Jáchyma za účasti kardinála Dominika Duky, během které bude posvěcen prapor města. Odpoledne se pak uskuteční koncert skupiny Jelen s předkapelou I Love You Honey Bunny. Vstupné je dobrovolné. Podrobný program oslav najdete na internetových stránkách města Jáchymova.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 17. 8. 2016 - 13:16