Domů Aktuality Informace o výstavbě nové krajské knihovny

Informace o výstavbě nové krajské knihovny

Do prosince by mělo být dokončeno stěhování knižního fondu Krajské knihovny Karlovy Vary, která bude nově sídlit v areálu Krajského úřadu Karlovarského kraje, v rekonstruovaném objektu bývalé vojenské knihovny v Karlových Varech - Dvorech. Rekonstrukce objektu má být hotova do konce srpna.
Cílem projektu multifunkčního centra je změnit povědomí veřejnosti o možnostech veřejných knihoven a službách, které nabízejí. Centrum, které vzniká v areálu krajského úřadu, poskytne prostor nejen pro klasickou funkci knihovny. Návštěvníkům budou sloužit nové informační služby, založené na využití moderních informačních technologií, otevřou se i další možnosti volnočasových aktivit.

Náklady na rekonstrukci budovy multifunkčního centra dosahují částky 90 mil. korun. 75% nákladů bude financovat Evropská unie, 15% jde z rozpočtu Karlovarského kraje a 10% je ze státního rozpočtu.

Peníze z Evropské unie získala knihovna i na informační a komunikační technologie. Celkové náklady na pořízení počítačů pro veřejnost dosahují 9,7 mil. korun. Financování bude probíhat stejným podílem jako je tomu u rekonstrukce budovy.
Datum aktualizace 20. 7. 2005 - 09:40