Domů Aktuality Hotelová škola v Mariánských Lázních spolupracuje s Japonci

Hotelová škola v Mariánských Lázních spolupracuje s Japonci

Spolupráci s hotelovou akademií se sídlem v japonském Tokiu navázala v loňském roce  Hotelová škola v Mariánských  Lázních. Škola letos v březnu  podepsala s Japonci smlouvu o spolupráci a výměně žáků. V červnu odletěli první 4 žáci na  tříměsíční odbornou stáž do Tokia. Jejím cílem bylo poznat gastronomii, tradice a kulturu Japonska.
Žáci (2 dívky a 2 chlapci) byli zařazeni do studijních skupin a společně s japonskými žáky se učili přípravě japonských jídel, absolvovali také několik speciálních seminářů, např. přípravu sushi.

Zajímavé bylo také poznání tradic a historie země.  Studenti navštívili mimo jiné chrámy Asakusa, muzeum historie Japonska, horu Fudji či tokijskou věž

V současné době Hotelová škola Mariánské Lázně připravuje program pro přijetí 2 skupin japonských žáků, kteří budou poznávat naši kuchyni se speciálním zaměřením na organizaci svatebních hostin.

V rámci připravovaného programu proběhne také prezentace japonských pokrmů a kulturních tradic pro žáky a hosty školy. Japonští hosté navštíví během svého pobytu i zajímavá místa našeho kraje.
Datum aktualizace 24. 10. 2007 - 09:34