Domů Aktuality Hotelová škola prezentovala českou gastronomii v Japonsku

Hotelová škola prezentovala českou gastronomii v Japonsku

Pokračuje tak čtyřletá spolupráce mezi Hotelovou školou Mariánské Lázně a japonskou The Japan Hotel School Tokyo.

V roce 2006 byla podepsána dohoda o spolupráci a výměně studentů mezi Hotelovou školou Mariánské Lázně a Japan Hotel School Tokyo. V průběhu této spolupráce navštívilo mariánskolázeňskou školu 150 japonských studentů, kteří se seznámili s odbornou výukou a s tradicemi české gastronomie. Poznali také významná místa regionu. Odborné stáže probíhaly v přátelské atmosféře s vyhraněným zájmem o získání nových informací a poznatků. Žáci spolu komuikovali v anglickém jazyce. Jeden večer patřil prezentaci japonských tradic a gastronomie.Pro japonské hosty připravili žáci školy českou svatbu s ukázkou obřadu a nabídkou slavnostního menu o čtyřech chodech včetně krájení svatebních dortů.

V listopadu loňského roku odcestovali čtyři žáci na odbornou stáž do Japonska. Jednalo se již o třetí návštěvu ve spřátelené japonské škole. Studenti absolvovali lekce odborné výuky včetně přípravy sushi a tempury. Během pobytu je okouzlila především japonská zdvořilost, úcta projevovaná úklonami, čistota a celá kultura . Obdivovali také dokonalou organizaci a moderní techniku.

Velkým přínosem stáže byla odborná praxe v tokijském hotelu s mezinárodní klientelou, kde mohli studenti uplatnit své odborné i jazykové znalosti. Vyvrcholením pobytu byla příprava slavnostního vánočního menu pro Velvyslanectví České republiky, kterého se zúčastnil velvyslanec Jaromír Novotný, prezident Hotel school Tsutomu Ishizuka a další významní hosté včetně zástupců tokijské radnice.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 29. 1. 2010 - 08:40