Domů Aktuality Hejtmani českých krajů se setkali s prezidentem

Hejtmani českých krajů se setkali s prezidentem

Hejtman Josef Novotný a ostatní představitelé krajů se včera setkali s prezidentem Václavem Klausem. Prezident a jeho manželka přijali hejtmany na zámku v Lánech.

Podle předsedy Asociace krajů ČR a jihomoravského hejtmana Michala Haška se řešila témata vztahu vlády a regionálních reprezentací, vládní škrty a jejich vliv na veřejné služby, optimalizace školství, dopravní infrastruktura či požadavek na zrušení některých vojenských prostorů v ČR s ohledem na redukci armády. Hovořilo se také o energetické bezpečnosti a o problémech s fotovoltaickými elektrárnami.

Na návštěvě lánského zámku hejtmany doprovodily i jejich manželky, pro které připravila program první dáma republiky Livie Klausová.Na závěr návštěvy si hosté prezidentského páru prohlédli kapli zámku v Lánech a vyslechli malý koncert trubačů Hradní stráže.

Hejtman Josef Novotný se také v tentýž den zúčastnil na Pražském hradě losování mužského mistrovství Evropy ve volejbale, které proběhne v České republice a v Rakousku v roce 2011.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 22. 10. 2010 - 09:05