Domů Aktuality Hejtman se setkal s bývalým a současným náčelníkem Horské služby

Hejtman se setkal s bývalým a současným náčelníkem Horské služby

Bývalý náčelník Horské služby Krušné hory Rudolf Chlad a nově nastoupivší Miroslav Güttner přijali pozvání hejtmana Josefa Novotného, který jim  poděkoval za dosavadní spolupráci a vyjádřil podporu i v budoucnu.

„Všichni víme, jak důležitou roli má Horská služba při záchraně lidských životů, proto jí kraj i nadále hodlá pomáhat a finančně přispívat,“ uvedl na setkání hejtman. Od počátku ledna se stal náčelníkem Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner, který nastoupil na místo Rudolfa Chlada z pozice profesionálního horského záchranáře v Klínech a Tisé. Odcházející šéf Rudolf Chlad pracoval u Horské služby od roku 1974, od roku 1989 byl náčelníkem v oblasti Krušné hory.

Oba na setkání s hejtmanem kritizovali dosavadní neexistenci zákona o Horské službě. „Návrh zákona se dostal až do druhého čtení v parlamentu, ale neprošel. Lidé u Horské služby potřebují mít při své náročné práci určité jistoty. Podobně jako je mají hasiči, kteří odcházejí do důchodu dříve a mají výsluhu,“ vysvětlil Chlad. Jeho nástupce Miroslav Güttner tak bude v úsilí o prosazení zákona pokračovat a svou pomoc přislíbil i hejtman Josef Novotný. Nový náčelník Horské služby také připomněl nutnost rekonstruovat budovy horských záchranářů především v Perninku a v Klínech. „Na Božím Daru a na Klínovci už jsou budovy opravené, stavět se bude nová základna na Bublavě,“ vysvětlil Güttner s tím, že není jisté, zda budou na rekonstrukce peníze. Zřizovatel Horské služby, ministerstvo pro místní rozvoj, totiž hledá v době hospodářské krize úspory podobně jako všichni ostatní.

V současnosti má Horská služba Krušné hory okolo 60 členů. Z toho je 8 profesionálních záchranářů a dva po dobu zimní sezóny. Bližší informace z jednotlivých středisek Horské služby mohou lidé najít na jejích internetových stránkách.  

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 20. 1. 2010 - 15:45