Domů Aktuality Hejtman: pronájem sokolovské nemocnice byl dobrý krok

Hejtman: pronájem sokolovské nemocnice byl dobrý krok

Nemocnice Sokolov se pod novým vedením vydala správnou cestou, a to jak směrem k pacientům a celkovému vnímání ze strany veřejnosti, tak i vlastním zaměstnancům. Zaznělo to na prezentaci po tři čtvrtě roce trvání pronájmu zařízení společnosti Nemos Sokolov.

Karlovarský kraj pronajal sokolovskou nemocnici zmíněné společnosti od ledna 2011 na 20 let. Vedly ho k tomu špatné výsledky v hospodaření krajské nemocnice celkově a také problémy s personálním obsazením právě v Sokolově.

„Nemocnici se pod novým vedením podařilo po personální stránce stabilizovat, což je mimořádně důležité,“ zhodnotil hejtman Josef Novotný s tím, že kraj toto zařízení stále vnímá jako součást krajského zdravotnictví. „To znamená, že do něj budeme dále investovat. V příštím roce například do výměny výtahů,“ dodal hejtman.

Jako dobrý krok označil pronájem sokolovské nemocnice také krajský radní pro oblast zdravotnictví Václav Larva. „Viděl jsem, jak jsou zaměstnanci se svou nemocnicí spjatí. Není už vidět pesimistické tváře a slyšet pesimistické řeči,“ řekl Larva. Podle náměstkyně pro léčebnou a preventivní péči Zuzany Fialové přijala většina zaměstnanců změny po nástupu nového vedení vedení nemocnice pozitivně. „Nyní je naším úkolem celý tým ještě stmelit,“ řekla Fialová.

Investice do rozvoje nemocnice a nákupu přístrojů v prvním roce pronájmu se podle Soukupa budou pohybovat okolo 120 milionů korun, z toho 95 milionů poskytne Sokolovská uhelná, dotace kraje a města Sokolov dosáhnou zhruba tří a půl milionu a 20 milionů korun dá nemocnice z vlastních zdrojů. Díky zlepšení hospodaření mohly být navýšeny mzdy - měsíčně o dva miliony korun, nájemce nemocnice ale investuje i do dalšího vzdělávání a školení svých zaměstnanců.

Vedle vybudování podzemního parkovacího domu za 60 milionů korun má také mj. v plánu rekonstruovat jednotlivá oddělení. "Rovněž plánujeme nákup nového mamografu, digitalizaci oddělení rentgenu, dovybavení iktového centra (léčba akutních cévních mozkových příhod), stejně jako zateplení budov, opravy fasády a výměny oken," vyjmenoval Soukup.

Sokolovská nemocnice v současné době zaměstnává 75 lékařů a 220 ostatních zdravotníků a disponuje 345 lůžky. Roční obrat činí okolo 425 milionů korun.

Datum aktualizace 27. 9. 2011 - 12:56