Domů Aktuality Hejtman přivítal velvyslance Slovinské republiky

Hejtman přivítal velvyslance Slovinské republiky

Velvyslanec Slovinské republiky Franc But a ekonomický rada velvyslanectví Slovinské republiky Tilen Peče přijeli do Karlovarského kraje sbírat zkušenosti pro připravovaný vznik regionálních samospráv ve Slovinsku. Ty mají vzniknout v nejbližší budoucnosti.
V té souvislosti požádal slovinský velvyslanec hejtmana Josefa Pavla o přijetí pracovní návštěvy zástupců slovinského parlamentu a ministerstva pro regionální politiku, která se bude zajímat o zkušenosti českých krajů při jejich vzniku či přebírání příslušných kompetencí.  Hejtman Josef Pavel seznámil hosty s historií samosprávných krajů v České republice, s problémy, které provázely jejich vznik i se současným systémem veřejné správy. 

„Karlovarský kraj jsem navštívil dvakrát, jednou ještě jako student, ale je to poprvé co mám štěstí na dobré počasí,“ uvedl Franc But. Pro Slovince jsou podle jeho slov Karlovy Vary známým pojmem. Náměstek hejtmana Jiří Behenský připomněl, že Karlovarský kraj je po Praze druhou nejnavštěvovanější destinací v České republice.

Slovinský velvyslanec dále hovořil o příštím roce 2008, ve kterém bude Slovinsko předsedat EU, a o plánované výměně zkušeností a poznatků mezi Slovinskou a Českou republikou - té připadne předsednictví o rok později, v roce 2009.

Franc But  připomněl, že Slovinsko získalo na loňském ročníku Tourfilmu ocenění Grand Prix  a projevil zájem během letošního, jubilejního 40. ročníku Tourfilmu představit v Karlových Varech Slovinsko široké veřejnosti, nejen v rámci slavnostního festivalového večera, ale také přímo v ulicích města.
Datum aktualizace 29. 3. 2007 - 11:21