Domů Aktuality Hejtman přislíbil podporu někdejším olympionikům

Hejtman přislíbil podporu někdejším olympionikům

Podporu ve výši 100 tisíc korun přislíbil hejtman Josef Novotný Nadačnímu fondu západočeských olympioniků, jehož cílem je pomoc sportovcům, kteří na olympiádách reprezentovali kraj a ocitli se ve finanční tísni.

Nadační fondy, které působí po celé republice se snaží aktivně vyhledávat někdejší olympioniky, kteří se v minulosti nemohli sportem zabezpečit do budoucna a zápasí s nepříznivými životními podmínkami. „Naše organizace vznikly proto, že v roce 2007 parlament neschválil pomoc bývalým reprezentantům, kteří svými úspěchy proslavili republiku,“uvedl předseda správní rady Vladimír Jarý, medailista z olympiády v Mnichově v házené.

Hejtman Josef Novotný se zajímal o to, jak nadace působní v rámci Českého olympijského výboru a jak se dá sportovcům pomoci. „Cítím to jako ostudu státu a myslím si, že byste měli znovu dát podnět parlamentu, například přes Asociaci krajů České republiky,“ poznamenal Josef Novotný. Podle jeho slov by příspěvky někdejším olympionikům mohly jít například z navrhovaného loterijního zákona. Peníze od kraje chce nadaci předat na slavnostním vyhlášení ankety Sportovec roku, kterou každoročně Karlovarský kraj pořádá.

Nadační fond západočeských olympioniků vznikl v červnu letošního roku. Zatím má 34 členů, kteří se aktivně snaží vyhledávat bývalé sportovce z této oblasti a zjistit, v jakých podmínkách žijí a zda nepotřebují pomoc.

Datum aktualizace 21. 10. 2011 - 09:12