Domů Aktuality Hejtman poděkoval mladým olympionikům

Hejtman poděkoval mladým olympionikům

S třicítkou účastníků Her V. letní olympiády dětí a mládeže ČR, které se letos konaly v Olomouckém kraji, se setkal hejtman Josef Novotný a krajský radní Vratislav Emler. Oba poděkovali sportovcům za jejich výkony a reprezentaci našeho regionu.

Poděkování patřilo také trenérům, kteří své svěřence na olympiádu připravili a doprovázeli „Vím, že není jednoduché obětovat sportu většinu svého volného času, ale je to pro vás nejlepší investice do budoucna,“ řekl hejtman Josef Novotný. Společně s krajským radním Vratislavem Emlerem závodníci diskutovali o tréninkovém plánu a úrovni sportovišť v regionu i mimo něj.

Olympiády se zúčastnilo všech 14 krajů České republiky. Sportovci z Karlovarského kraje získali celkem 20 medailí (7-10-3) a ziskem 163 bodů obsadili v neoficiálním bodovém hodnocení krajů celkové 13. místo. Nejúspěšnějším sportovním odvětvím v počtu získaných medailí byla cyklistika, kde se našim mladým cyklistům podařilo získat 8 medailí (2-4-2), přičemž nejúspěšnější sportovkyní výpravy se stala Aneta Klauková z Cykloteamu Ostrov se ziskem 6 medailí.

Zabodovala i královna sportů atletika, kde se podařilo v celém průběhu klání získat 5 medailí (2-3-0). Zlato si z olympiády přivezla také výprava basketbalistek a velmi dobře si vedly naše volejbalové naděje v kategorii děvčat, které nakonec po tuhém semifinálovém boji a klání o 3. místo skončily čtvrté. Pozadu nezůstali ani skvěle hrající fotbalisté a překvapením se stalo vystoupení naší tříčlenné boxerské skupiny, která se nakonec vrátila se 3 medailemi (0-2-1). Zápasníci v řeckořímském stylu získali stříbro, mezi zlaté sporty se dále zařadili tenisté a golfisté. Závodníci z Karlovarského kraje dosáhli i na několik dalších bodovaných míst.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 27. 9. 2011 - 12:19