Domů Aktuality Hasiči mohou zasahovat i přes hranice

Hasiči mohou zasahovat i přes hranice

Dohodu o vzájemné spolupráci v protipožární ochraně podepsali v Chebu starostové měst a obcí v česko-německém příhraničí, ředitel Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václav Klemák a hejtman Josef Novotný. Do projektu se zapojily města a obce Cheb, Waldsassen, Neualbenreuth, Libá a Hohenberg.

Jak se při podpisu smlouvy všichni shodli, je dobré, že existuje, přestože si nikdo nepřeje, aby byla využita v praxi. Hasiči se mohou potkávat i na společných cvičeních a neformálních setkáních. Hejtman Josef Novotný připomněl, že kraj podporuje profesionální i dobrovolné hasičské sbory. V poslední době například uvolnil peníze na cisterny pro dobrovolné hasiče ve čtyřech obcích. Za podporu ze strany kraje i města Cheb poděkoval Václav Klemák, podle kterého byla již dříve uzavřená dohoda mezi městy Waldsassen a Cheb několikrát využita. Chebští hasiči zasahovali mimo jiné i u požáru waldsassenského domova seniorů.

Jak prohlásil starosta Waldsassenu Bernd Sommer, podpisem smlouvy se dosavadní spolupráce rozšířila a dostala řád. To je podle starosty Neualbenreuthu Alberta Köstlera důležité i k tomu, aby bylo možno zažádat o podporu z fondů Evropské unie.

O prospěšnosti podobných dohod by se měla v dohledné přesvědčit i další města a obce, například Hranice s Ebmathem a Bad Elsterem.

Datum aktualizace 30. 4. 2010 - 09:23