Domů Aktuality Hasiči jednali o přeshraniční spolupráci

Hasiči jednali o přeshraniční spolupráci

Ve čtvrtek 26. května byla na ředitelství Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje slavnostně podepsána ujednání o vzájemné pomoci a spolupráci při řešení katastrof a velkých havárií v příhraničním pásmu mezi českou a německou republikou.
Ujednání je velice konstruktivní a řeší nejenom organizační, ale také ekonomickou stránku vzájemné pomoci. Za českou stranu se slavnostního jednání zúčastnili 1. náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jan Zborník, vedoucí odboru krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje a ředitelé hasičských záchranných sborů Karlovarského, Ústeckého a Plzeňského kraje. Za německou stranu přijeli ředitel THW (Technisches Hilfswerk – organizace poskytující technickou pomoc nebo podporu při mimořádných událostech velkého rozsahu) z Berlína a dva obchodní náměstci této organizace z Drážďan a Chemnitz.

“Základním cílem společné schůzky byla jednoznačná podpora důležité myšlenky - lidé postižení katastrofami by neměli zůstat bez účinné pomoci, ať už se nacházejí na kterékoli straně hranice,“ uvedl náměstek Zborník.
Datum aktualizace 30. 5. 2005 - 12:38