Domů Aktuality Handicapovaní plavci připravují jubilejní karlovarský POHÁREK

Handicapovaní plavci připravují jubilejní karlovarský POHÁREK

Patronem 10. ročníku je legendární žokej Josef Váňa. Největší sportovní akcí určenou lidem se zdravotním postižením je na Karlovarsku nesporně POHÁREK. Plavecké závody tělesně postižených pořádá karlovarské středisko občanského sdružení pro studium rehabilitaci a sport bez bariér KONTAKT bB letos už po desáté.

Jubilejní POHÁREK 2011 se uskuteční v sobotu 2. dubna 2011 ve dvou blocích. Dopolední sportovní část proběhne v krytém městském bazénu v Sokolově, kde celou akci zahájí společně jeden ze zakladatelů plaveckého programu a předsedou sdružení KONTAKT bB Jan Nevrkla s patronem posledních ročníků, sedminásobným vítězem Velké Pardubické Josefem Váňou.

Po ukončení plaveckých závodů se pak všichni závodníci i se svým doprovodem a přáteli sejdou na společenském večeru v lázeňském hotelu Thermal v Karlových Varech, kde proběhne slavnostní vyhodnocení nejlepších plavců. Záštitu nad celou akcí převzali primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek a starosta města Sokolov Zdeněk Berka.

Karlovarský POHÁREK patří k nejpopulárnějším sportovním akcím zdravotně postižených a pořadatelé i letos na startu očekávají kolem sto třiceti plavců z celé republiky. Nebudou mezi nimi chybět ani závodníci karlovarského sportovního klubu SK KONTAKT, pro které je POHÁREK jedním z vrcholů sportovní sezony. Karlovarští na závodech, jež organizují, nevystupují pouze v roli pečlivých pořadatelů. Dokládá to i pohled do výsledkové listiny loňského IX. ročníku. Závodníků karlovarského střediska v ní napočítáme 34, z toho 29 v hlavním a 5 ve vloženém závodě.

Dohromady absolvovali 89 individuálních startů a překonali přitom 46 osobních rekordů. Na medailová místa se probojovali ve dvojboji Nika Habermannová, Vendy Dušková, Peťula Flekačová a Milan Man a v celkovém hodnocení družstev se karlovarský SK KONTAKT umístil na skvělém druhém místě.

Datum aktualizace 28. 2. 2011 - 07:56