Domů Aktuality Firmou Karlovarského kraje se stala společnost Strunal, s.r.o.

Firmou Karlovarského kraje se stala společnost Strunal, s.r.o.

O prestižní titul Firma kraje se letos v Karlovarském kraji ucházelo 7 společností. Do druhého ročníku soutěže se v celé České republice zapojilo 200 firem. Na slavnostním vyhlášení dne 17. května v Plzni převzal ocenění z rukou hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla generální ředitel tradičního výrobce strunných nástrojů z Lubů Zdeněk Pernica.

Cílem soutěže Firma kraje je vyzdvihnout ty firmy, které jsou přínosem pro svůj kraj a podílejí se na zlepšení kvality života ve svém regionu. Hodnotí se nejen hospodářské výsledky, ale také podpora zaměstnanosti v regionu (jsou významným zaměstnavatelem v regionu, zaměstnávají velké procento handicapovaných pracovníků, atd.), podpora charitativních, sportovních a kulturních projektů nebo snaha propagovat navenek nejen svou firmu, ale také region, ve kterém podnikají. „Je potřeba firmám poděkovat za to, co v regionu dělají. Ať už je to vytváření nových pracovních příležitostí nebo účast ve sponzorských aktivitách. Dnes už si nedokážeme představit život v oblasti sportu a kultury bez finanční spoluúčasti firem a za to jim patří velký dík,“ řekl hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel.

Vedení kraje komunikuje s firmami a snaží se přizpůsobovat jejich potřebám. Například upravuje studijní obory ve středním školství podle poptávky na trhu práce, zlepšuje stav silnic, podporuje budování průmyslových zón nebo posiluje dopravní obslužnost v potřebných oblastech. Druhé místo v letošním ročníku obsadila společnost TIMA, s.r.o. (dodavatel stavebních prací), bronz získala firma Elroz, a.s. (vyrábí rozvaděče nízkého napětí). Vítězem loňského ročníku se stala firma Leander, Porcelán Loučky, s.r.o. před ZDM, s.r.o. a TEKAZ s.r.o.

Datum aktualizace 18. 5. 2005 - 09:27