Domů Aktuality Film Sokolov letos už posedmé

Film Sokolov letos už posedmé

Karlovarský kraj se stává opravdovým rájem pro milovníky filmového umění. Ti už nemíří jen do Karlových Varů na tradiční Mezinárodní filmový festival nebo na Fresh Film Fest, ale i do Sokolova, kde se 12 -14. října koná Film Sokolov.
Letošním tématem filmové přehlídky je Podraz, který má  hned několik významů. V první řadě je to velmi vděčná a napínavá žánrová figura u thrillerů, dramat nebo i komedií. V druhé rovině se pořadatelé  soustředí na filmy, které podrážejí diváka. To znamená, že mu slibují něco, co nejsou, nebo rozvíjejí žánrový stereotyp a pak od něj velmi rychle utečou. Drásavé intelektuální filmy může taky někdo vnímat jako podraz na diváka, i  když už je to komplikovanější, pokusí se pořadatelé poukázat také na tento problém.  Třetím „podrazovým“ momentem je radikální změna image semináře a také jeho jména. (dříve Sokolovský filmový seminář).

Zásluhou nových členů realizačního týmu tak Film Sokolov letos nabídne nově pojatou dramaturgii v režii nastupující generace filmových kritiků a festivalových dramaturgů.

Součástí festivalu budou jako vždy i přednášky, projekce pro střední školy, speciální sborník textů, koncert, výstavy a řada dalších doprovodných projektů.

Chybět nebude ani soutěž grafického designu s názvem Podraz. Do soutěže se může přihlásit kdokoliv. Zaslaná díla musí jakýmkoliv způsobem reflektovat téma podrazu. Mohou podraz zobrazovat, ale mohou jím  také sama být. Soutěž bude završena výstavou, která proběhne ve dnech od 7. 9. 2007 do 14. 10. 2007 v sokolovském kině Alfa. V porotě, která vybere nejlepší dílo, zasednou vynikající čeští designéři Rostislav Vaněk, Aleš Najbrt a Miro Pištěk. Na autory nejlepších děl čekají zajímavé ceny. Každý účastník má právo na akreditaci a ubytování zdarma v průběhu festivalu. Termín pro zaslání prací je 31. 8. 2007. Více informací naleznete na http://www.filmsokolov.cz.
Datum aktualizace 23. 7. 2007 - 07:08