Domů Aktuality Dobrovolnický program v nemocnicích se rozvíjí i v Karlovarském kraji

Dobrovolnický program v nemocnicích se rozvíjí i v Karlovarském kraji

Dobrovolnický program v nemocnicích jako jeden z nástrojů zvyšování kvality péče, to bylo téma odborné konference, kterou uspořádalo Mateřské centrum Karlovy Vary,  středisko Dobrovolnické centrum Vlaštovka ve spolupráci s karlovarskou pobočkou České asociace sester a Dobrovolnickým centrem v Ústí nad Labem. Záštitu nad celou akcí převzala radní kraje pro oblast sociálních věcí Ellen Volavková.
Dobrovolnická služba v nemocnicích je v Karlovarském kraji na samém počátku. V současné době ji zajišťuje občanské sdružení Střípky ze Sokolova, které vysílá desítky dobrovolníků nejen do sokolovské nemocnice, ale například i do Ústavu sociální péče v Dolním Rychnově. „Tyto aktivity vítám, a jsem ráda, že se i v Karlovarském kraji začíná dobrovolnická služba v nemocnicích a ústavech sociální péče rozvíjet,“ uvedla krajská radní pro oblast sociální péče Ellen Volavková. Dobrovolníci se v našem regionu snaží zajistit zdravotnickým zařízením například kvalitní kulturní akce pro pacienty, mnohdy nemocným pomohou zájmem a dobrým slovem. 

Dobrovolnická služba se řídí zákonem č. 198/2002 Sb. V České republice se dobrovolnictví dostává do povědomí občanů až v posledních letech, kdy se u nás začínají do veřejného života zapojovat různá občanská sdružení, která se snaží navázat na tradice z období první republiky. Ve světě je dobrovolnictví rozšířené především v anglosaských zemích.

Datum aktualizace 17. 12. 2007 - 11:00