Domů Aktuality Do silnic první třídy v kraji a na obchvaty obcí na I/6 půjde 200 milionů

Do silnic první třídy v kraji a na obchvaty obcí na I/6 půjde 200 milionů

Celkem 160 milionů korun vloží stát do rekonstrukcí a oprav silnic první třídy v Karlovarském kraji a 47 milionů půjde na přípravu obchvatů na trase I/6 od Karlových Varů směrem na Prahu. Nejvyšší prioritu má přitom obchvat Řevničova, jehož příprava je zatím nejdál.
Na setkání s vedením Karlovarského kraje a s parlamentními poslanci našeho regionu to uvedl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR David Čermák. Setkání inicioval hejtman Josef Novotný, který chtěl upřesnit postup dalších prací na stavbě I/6 a získat informace o plánovaných stavbách na území kraje.

Na silnici I/6 se připravuje stavba čtyř obchvatů obcí – Řevničova, Lubence, Hořesedel a Hořoviček, které by měly být do roku 2015 připraveny k zahájení stavby. Budování obchvatů by mohlo být financováno z evropských peněz v rámci Operačního programu Doprava. Celkem by stavby obchvatů měly vyšplhat na 6 – 8 miliard korun. Kdy bude celá R6 hotova, není zatím jasné, její kompletní dostavba by podle předběžných odhadů stála 29 miliard korun. Hejtman také apeloval na představitele ŘSD, aby zjistili, jaký je postoj ministerstva dopravy k možnému propojení R6 od Chebu na hranici se sousedním Německem a napojení kraje na německou dálniční síť.

Podle informací karlovarské Správy ŘSD ČR se přímo na území regionu letos počítá s rekonstrukcí mostu na R6 v Horních Tašovicích, opravovat se bude most na téže silnici ve směru na Prahu, a pokračovat bude rekonstrukce zatáčky nad Jáchymovem na silnici I/25 na Boží Dar. „Plánujeme i další část sanace krajnic na silnici za březovskou přehradou,“ uvedl Lukáš Hnízdil z karlovarského pracoviště ŘSD.Řeč byla také o prasklinách na nově zbudované R6 na mostě přes Ohři u Sokolova. Jak uvedl Hnízdil, zatím není jasná přesná příčina praskání povrchu vozovky, ale oprava bude po zimě financována zhotovitelem a podle toho se také prodlouží záruční doba stavby.

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 31. 1. 2013 - 08:25