Domů Aktuality Císařské lázně ožijí výstavou „Architektura Karlových Varů“

Císařské lázně ožijí výstavou „Architektura Karlových Varů“

Ojedinělou výstavu, která přiblíží architekturu lázeňského města, připravuje Karlovarský kraj ve spolupráci s městem Karlovy Vary, Národním památkovým ústavem v Lokti a Zájmovým sdružením právnických osob Císařské lázně Karlovy Vary.
Výstava se uskuteční v jedné z historicky nejvýznamnějších budov Karlových Varů v Císařských lázních. Prostory reprezentativního Zanderova sálu zaplní informační panely s prosklenými vitrínami, kde budou instalovány trojrozměrné exponáty. Návštěvníci se tak budou moci seznámit s architekturou Karlových Varů od nejstarších dob až po současnost. K vidění budou i předměty, které se podařilo zachránit při rekonstrukci lázeňských domů.

„Karlovarský kraj kromě toho, že poskytne prostory pro konání výstavy, přispěje na tvorbu informačních panelů částkou bezmála 39 tisíc korun,“ uvedl radní pro oblast kultury a památkové péče Oleg Kalaš.

V rámci doprovodného programu výstavy proběhnou přednášky zaměřené na vývoj a význam karlovarské architektury. Nebude chybět ani přednáška věnovaná nominačnímu procesu, který by měl vést k zápisu významných evropských lázní na Seznam světového dědictví UNESCO.

Výstava se uskuteční v několika termínech. Od 4. května do 19. června si jí budou moci návštěvníci prohlédnout v Zanderově sále v Císařských lázních. Ve dnech 20. června až 31. července se pak přesune do prostor Vřídelní kolonády a od 1. srpna do 30. září bude opět k vidění v Zanderově sále.

Slavnostní zahájení výstavy proběhne 4. května v Zanderově sále a jeho nedílnou součástí bude křest knihy Lubomíra Zemana „Průvodce architekturou Karlových Varů“.
Datum aktualizace 25. 4. 2013 - 08:16