Domů Aktuality Chystá se Karlovarský pohár v letecké akrobacii

Chystá se Karlovarský pohár v letecké akrobacii

Od 27. do 30. května pořádá občanské sdružení LAC Karlovy Vary na letišti Toužim, v Přílezích, 17. ročník tradiční akrobatické soutěže "Karlovarský pohár v letecké akrobacii".

Letošní ročník je mimořádně bohatě obsazen. "Přihlásilo se rekordních 53 závodníků z deseti zemí. Tím se soutěž stává největší svého druhu v Evropě," vysvětlil ředitel akce Jiří Duras. Soutěžit se bude ve čtyřech kategoriích: SPORTSMAN, INTERMEDIATE, ADVANCED, UNLIMITED. Závodníci budou létat na patnácti různých typech letadel od cvičných Z-142 až po stroje letecké ,,F1“, EXTRA 330SC, EDGE 540, SU31 a CAP 231, na kterých se létá i populární Red Bull Air Race.

Všichni zájemci o létání mají jedinečnou možnost shlédnout bravurní ovládání špičkových akrobatických strojů mistry z celé Evropy a to od čtvrtka 14 hodin do soboty 17 hodin. Vstup na tuto akci je zdarma a všichni jsou vítáni. "Současně se tímto omlouváme všem okolním obcím za dočasně zvýšenou hladinu hluku, která je s tak rozsáhlou akcí bohužel spojena," uzavřel Duras.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 26. 5. 2010 - 07:01