Domů Aktuality Chebská škola díky projektu tvoří vlastní učebnice

Chebská škola díky projektu tvoří vlastní učebnice

Zástupci základních a středních škol z regionu, měst a obcí a organizací zabývajících se vzdělávacími programy se v Krajské knihovně v Karlových Varech zúčastnili konference k otázce čerpání peněz z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Jejím cílem bylo přinést praktické poznatky a zkušenosti s realizací konkrétních projektů a také poskytnout informace o současnosti a budoucím vývoji zmíněného operačního programu. „Prostor k prezentaci dostalo celkem sedm společností, které již ukončily nebo brzy ukončí realizaci svých projektů,“ informovala Jitka Kavková z pořádajícího odboru investic a grantových schémat krajského úřadu.

Jedním z prezentujících subjektů byla Základní škola z Kostelního náměstí v Chebu. Její ředitelka Miloslava Hartmannová považuje projekt s názvem Škola základ života, který je zaměřen na tvorbu výukových modulů pro žáky a zvýšení kompetencí pracovníků školy, za velký přínos. „Vedle toho, že jsme mohli pořídit interaktivní tabuli, notebooky a kompenzační pomůcky pro handicapované žáky, nám projekt přinesl možnost tvorby vlastních učebnic a pracovních sešitů pro devět předmětů,“ popsala ředitelka školy s tím, že učebnice budou moci využít i ostatní speciální školy v kraji.

Akce, která přinesla rovněž inspiraci tvůrcům vzdělávacích projektů, se zúčastnili také pracovníci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. „Jejich hodnocení bylo velmi pozitivní,“ uzavřela Kavková.

Datum aktualizace 25. 2. 2011 - 12:38