Domů Aktuality Cestovatel a etnolog Miloslav Stingl besedoval se studenty obchodní akademie

Cestovatel a etnolog Miloslav Stingl besedoval se studenty obchodní akademie

Vzácnou návštěvu hostila v polovině října Obchodní akademie, vyšší odborná škola cestovního ruchu a jazyková škola s právem státní jazykové zkušky Karlovy Vary. Mezi studenty zavítal legendární český cestovatel Miloslav Stingl, aby jim představil nejen svou nejnovější knihu o Mayích a jejich předpovědi zániku světa v roce 2012

Řada přišla i na bohaté cestovatelské zkušenosti muže, který navštívil 150 zemí světa a je autorem řady odborných i populárně vědeckých knih a cestopisů. Přednášku doplnil řadou zajímavých fotografií z různých koutů světa. Studentům se setkání velice líbilo a někteří využili příležitost ke společné fotografii nebo autogramu.

Miloslav Stingl zasvětil svůj život především indiánské tématice. Procestoval téměř celý svět, dorozumí se sedmnácti jazyky. Svoje poznatky uveřejnil ve 41 knihách s bezmála 17milionovým nákladem. Karlovy Vary, v nichž rád pobývá, mu udělily čestné občanství. V roce 2010 vydal svoji zatím poslední knihu 2012: Mayové, jejich civilizace a zánik světa.

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 24. 10. 2011 - 06:46