Domů Aktuality Český západ bude v Toužimi nabízet tvořivé kurzy pro veřejnost

Český západ bude v Toužimi nabízet tvořivé kurzy pro veřejnost

V Toužimi budou od září 2010 do dubna 2011 probíhat každý měsíc tvořivé kurzy pro veřejnost. Osm kurzů pro tvořivé dívky, ženy, chlapce, ale i muže připravilo občanské sdružení Český západ, které působí v sociálně vyloučených lokalitách v Dobré Vodě a okolí na Toužimsku a Tepelsku.

Cílem kurzů je rozšířit nabídku možností trávení volného času v Toužimi, seznámit veřejnost s činností sdružení a pokusit se sblížit dva zdánlivě odlišné světy – svět romský a svět český.

Kurzy se budou konat jednou měsíčně vždy od 17 hodin v Odpoledním klubu Českého západu na nám. Jiřího z Poděbrad 104. „První kurz proběhne 9. září a účastníci se při něm naučí vyrábět originální korálkové šperky – náhrdelník, náramek a náušnice. Při dalších kurzech se mohou naučit tiskat na textil, vyrábět adventní věnce, malovat na hedvábí, plést z pedigu, plstit z ovčího rouna nebo si vyrobit netradiční velikonoční dekorace,“ představuje náplň kurzů jedna z jejich lektorek Kamila Součková z Českého západu.

 „Naše kurzy lidem umožní se nejen naučit něco nového, ale budou si moci domů odnést pěkné výrobky, které mohou být i hezkými dárky pro blízké. Některé kurzy přímo povedou romské ženy z Dobré Vody, které mají s tvořivými dílnami letité zkušenosti, u jiných budou pomáhat s jejich přípravou,“ doplňuje Kamila Součková ke kurzům, jejichž cena se bude podle nákladnosti materiálu pohybovat mezi 140 a 220 Kč. V ceně kurzů je zahrnut veškerý materiál, pomůcky i malé občerstvení. Výtěžek kurzů bude použit na činnost občanského sdružení Český západ.

Zájemci o kurzy se mohou hlásit již teď na adrese Českého západu, Dobrá Voda 8, Toužim, tel.: 608 336 038, 602 663 579 nebo emailu kamila.souckova@cesky-zapad.cz. Bližší informace lze najít i na internetových stránkách www.cesky-zapad.cz nebo výloze obchodu COOP v Toužimi.

Datum aktualizace 26. 7. 2010 - 06:48