Domů Aktuality Čermák: sociální reforma by zhoršila dostupnost pomoci

Čermák: sociální reforma by zhoršila dostupnost pomoci

Sociální reforma, kterou připravuje ministerstvo práce a sociálních věcí, má podle autorů přinést zjednodušení systému a adresnější pomoc potřebným. Komise Rady Asociace krajů České republiky (AKČR) pro sociální záležitosti, jež zasedala v Hradci Králové, ji ale jako celek odmítla a požádala o zastavení procesu jejího prosazování.

Znepokojení nad podobou zákonů k zavedení změn v sociální oblasti vyjádřil předseda Komise Rady AKČR pro sociální záležitosti a náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák. „Reforma není po odborné stránce zcela připravena a dostatečně projednána s veřejností,“ uvedl Čermák s tím, že existují reálné obavy ze zhoršení dostupnosti sociální pomoci pro občany, stejně jako ze ztráty velkého počtu pracovních míst. „Ministerstvo jsme proto vyzvali k vypracování dopadů reformy v ekonomické oblasti a oblasti lidských zdrojů,“ dodal Čermák.

Komise zároveň vyzvala ministra Jaromíra Drábka, aby nalezl zdroje k dofinancování sociálních služeb pro letošní rok alespoň na úroveň loňského roku 2010, což představuje navýšení dotací o 800 milionů korun

Datum aktualizace 28. 3. 2011 - 14:01