Domů Aktuality Bude letošní Zlatý Ámos z Karlovarského kraje?

Bude letošní Zlatý Ámos z Karlovarského kraje?

Jste žáky základní nebo střední školy a máte svého oblíbeného učitele či učitelku? Pak ho nebo ji můžete přihlásit do celorepublikové ankety Zlatý Ámos a zasloužit se o to, že bude patřičně oceněn či oceněna.

Letošní ročník ankety, která má za cíl popularizovat oblast školství a představit osobnosti z řad pedagogů, je již osmnáctý. Pořádá ji Klub Domino, Dětská tisková agentura se sídlem v Praze a účastníky nominují pouze žáci a studenti. „Jen Karlovarský kraj neměl v posledních ročnících žádného kandidáta, doufám tedy, že letos tomu bude jinak,“ poznamenal krajský radní pro školství Vratislav Emler.

Co musí navrhovatelé udělat? Sepsat stručnou charakteristiku kandidáta, připojit jeho fotografii, popsat jednu s ním prožitou historku, shromáždit podpisy 100 osob, které s návrhem souhlasí a přiložit podpis navrhovaného, případně i ředitele školy a starosty obce. Toto vše je pak třeba odeslat do 31. prosince 2010 na adresu: Klub Domino, DTA, Na Nivách 314, 141 00 Praha 4, e-mail: zlatyamos@zlatyamos.cz.

Regionální kola se uskuteční v lednu a únoru příštího roku, semifinále začátkem března a finále je naplánováno na 25. březen do Kongresového centra Olšanka v Praze.

Podrobnější informace o anketě lze nalézt na: http://www.zlatyamos.cz/.

Datum aktualizace 27. 9. 2010 - 10:38