Domů Aktuality Anketa Osobnost Karlovarského kraje 2014 zná své vítěze

Anketa Osobnost Karlovarského kraje 2014 zná své vítěze

​Karlovarský kraj vyhlásil v letošním roce výsledky jubilejního 10. ročníku ankety "Osobnost Karlovarského kraje". Veřejnost mohla během podzimu zasílat své nominace do tří kategorií. Ceny vítězům předal během slavnostního ceremoniálu v Grandhotelu Pupp hejtman Josef Novotný a další představitelé regionu.
Kategorie ankety „Osobnost Karlovarského kraje“ za rok 2014:
• Osobnost v oblasti kultury a služeb veřejnosti
• Osobnost v oblasti podnikání
• Cena za mimořádný přínos kraji

Osobnost v oblasti kultury a služeb veřejnosti

V této kategorii zvítězil mezi nominovanými MUDr. Miroslav Podlipský.

Miroslav Podlipský působil v oboru stomatochirurgie v Karlovarském kraji padesát let. Začínal na zubním oddělení v Ostrově a později nastoupil do funkce primáře lůžkového oddělení ústní, obličejové a čelistní chirurgie v karlovarské nemocnici, kterou vykonával dvacet let. Po uzavření tohoto oddělení provozoval praxi ambulantního stomatochirurga a učil na Střední zdravotnické škole v Karlových Varech zubní laboranty. Kromě toho působil jako předseda Čestné rady Oblastní stomatologické komory Karlovarského kraje, je členem několika odborných společností a znalcem u Krajského soudu v Plzni. Ke své práci vždy využíval nejnovější metody a výsledky vědeckých poznatků. Během své dlouholeté praxe ošetřil a léčil tisíce pacientů, u kterých byl díky ohleduplnému a citlivému jednání velmi oblíben.
Na dalších dvou místech se umístili profesor Gymnázia Sokolov Mgr. Vladimír Prokop a kastelán hradu a zámku Bečov Mgr. Tomáš Wizovský.

Osobnost v oblasti podnikání
V této kategorii zvítězil mezi nominovanými Ing. Rudolf Borýsek.

Rudolf Borýsek je jednatelem a ředitelem společnosti Lias Vintířov. Firma působí na našem trhu přes dvacet let a v současné době vyrábí kompletní sortiment kvalitních stavebních materiálů. Ty si oblíbili stavitelé nejenom rodinných a bytových domů, ale i budov občanské vybavenosti a technických staveb po celé Evropě. Společnost kromě jiného i významným způsobem podporuje aktivity v oblasti kultury a sportu v regionu a přispívá na charitu. Rudolf Borýsek vedle toho, že provozuje úspěšnou firmu, také vykonává funkci viceprezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví a místopředsedy Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary. Je členem Evropského průmyslového senátu a dalších profesních a odborných organizací.
Další dvě místa patřila jednateli společnosti Nelan na Chebsku Petru Jelínkovi a řediteli a předsedovi představenstva stavební společnosti se sídlem v Ostrově Ing. Antonu Juricovi.

Cena za mimořádný přínos Karlovarskému kraji
V této kategorii zvítězil mezi nominovanými RNDr. Petr Rojík, Ph.D.

Petr Rojík vystudoval geologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a od vojny pracuje v sokolovských dolech. V současné době působí ve společnosti Sokolovská uhelná v sekci báňský rozvoj, kde se zabývá využitím přírodních zdrojů.  Kromě toho, že je členem několika geologických a hornických organizací, pomáhá také při řešení úkolů v oblastech, jako je například ochrana životního prostředí, památek a kulturního dědictví. Mimo to také externě přednáší na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde byl studenty zvolen pedagogem roku. Je autorem celé řady odborných článků a spoluautorem mnoha publikací. Před více jak deseti lety vydal knihu „Historie cínového hornictví v západním Krušnohoří“. Ve svých mimopracovních aktivitách pomáhá rozvoji kulturních tradic, pořádá přednášky, na kterých bývá vždy plno, a připravuje nejrůznější exkurze a výlety. Je také amatérským hudebníkem a jak sám říká, kromě toho, že hraje na nervy, obsluhuje vše, co má klávesy.

Na dalších dvou místech se umístili manažer mikroregionu a duchovní otec bečovské botanické zahrady Ing. Jiří Šindelář a hudebník, bývalý ředitel Hudební školy v Aši, Vladimír Štěpán.

V letošním ročníku ankety nominovali lidé 68 kandidátů, kterým udělili celkem 1077 hlasů.
Datum aktualizace 28. 11. 2014 - 12:00