Domů Aktuality Agentura pomůže postiženým

Agentura pomůže postiženým

Agenturu pro sociální rehabilitaci zaměřenou na mentálně postižené občany otevřelo v Sokolově občanské sdružení Rytmus. Středisko vzniklo v rámci Individuálního projektu Karlovarského kraje. Jeho cílem konkrétní podpora rozvoje sociálních služeb v regionu.

Jedním z konkrétních kroků je přechod 20 lidí z domovů pro osoby se zdravotním postižením do chráněného bydlení a vytvoření sítě návazných sociálních služeb pro tyto lidi. „Uvědomuji si, že je v této oblasti, mnoho práce a jsem rád, že vám může Karlovarský kraj pomoci. Doufám, že se nám podaří zajistit finance i pro další plánovací období,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

V současné době má agentura 12 klientů v programu sociální rehabilitace a 10 v oblasti podpory samostatného bydlení. Nabízí jim například trénink sociálních a pracovních dovedností, tedy  takových dovedností, které uživatelům služby umožní najít a udržet si zaměstnání, jako je například nácvik telefonátu či nácvik osobního jednání u zaměstnavatele. Další významnou součástí nabídky agentury pro sociální rehabilitaci je realizace kurzů, které jsou vytvořeny pro lidi s mentálním postižením. Jedná se například o hospodaření s penězi, práci s počítačem či zdravovědu.

Do projektu je zapojeno 5 domovů pro osoby se zdravotním postižením. „V komplexnosti nabídky sociálních služeb jsme v republice na špici, doufám, že se nám podaří vzestupný trend udržet,“ uzavřel  náměstek Miloslav Čermák.  

Datum aktualizace 24. 9. 2010 - 07:50